Czas czytania: < 1 minute

Kupując mascare chcesz cieszyć się nią przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli jest to droższy zakup. Czasami jednak już po kilku tygodniach wysycha, pozostawia grudki na rzęsach lub nieprzyjemnie pachnie. Dlaczego tak się dzieje? Oto 5 prawdopodobnych powodów!

1.Już wcześniej była otwierana w drogerii przez inne osoby, aby sprawdzić np. rodzaj szczoteczki. Jest to niestety często spotykane zachowanie, które jest bardzo nie na miejscu. Otwarty kosmetyk szybciej traci ważność oraz ulega zgęstnieniu. W drogeriach są zazwyczaj dostępne próbki, gdzie możemy zobaczyć jaką szczoteczkę posiada tusz.

2.Nieodpowiednio się z nią obchodzisz np. wykonujesz energiczne ruchy szczoteczką w celu nabrania większej ilości tuszu. Jest to częsty błąd, który powoduje szybsze wysychanie mascary poprzez wtłaczanie do niej dużej ilości powietrza.

3.Niedokładnie zakręcasz kosmetyk w konsekwencji czego schnie i niszczy się ona szybciej. Pamiętaj o dokładnym zakręcaniu mascary tylko wtedy zachowa ona świeżość na dłużej.

4.Nie sprawdzasz daty produkcji i kupujesz kosmetyk, który sporo przeleżał na magazynie sklepu. Zdarza się tak nie raz, że w drogeriach nie są regularnie sprawdzane daty kosmetyków, dlatego możesz kupić tusz z krótką data przydatności. Sprawdzaj datę produkcji na kosmetyku zawsze przez zakupem tylko wtedy będziesz miała pewność, że zdążysz w pełni wykorzystać dany produkt.

5.Rozcieńczasz tusz wodą, jest to patent krótkotrwały, ponieważ woda szybko wyparuje z kosmetyku sprawiając, że będzie on jeszcze bardziej gęsty niż był wcześniej.