Czas czytania: 3 minuty

Czy masz opadające oczy? Jeśli tak, możesz mieć wrażenie, że Twoje możliwości w zakresie makijażu oczu są ograniczone. Ale nie rozpaczaj! Istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje opadające oczy wyglądały fantastycznie. W tym artykule, podzielimy się niektórymi z naszych ulubionych wskazówek i sztuczek dla makijażu oczu. Od wyboru odpowiedniego eyelinera do prawidłowego zastosowania tuszu do rzęs, pomożemy Ci osiągnąć idealny wygląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to są opadające powieki?

Istnieje kilka rzeczy, które mogą powodować opadające oczy, od genetyki, starszego wieku do alergii. Alergie i stany zapalne mogą powodować obrzęk mięśni wokół oczu, co prowadzi do opadania powiek. Jeśli masz sezonowe alergie, twoje oczy mogą być bardziej podatne na opadanie wiosną i jesienią. Starszy wiek może również prowadzić do opadania powiek, ponieważ skóra z czasem traci elastyczność.

Jeśli masz ten problem, możesz zastosować kilka różnych technik makijażu, które pomogą Ci podnieść i otworzyć okolice oczu.

Najlepszy makijaż dla opadających powiek

Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać przy wyborze makijażu dla opadającej powieki. Po pierwsze, musisz się upewnić, że makijaż nie będzie zbyt ciężki, ponieważ może to powodować odwrotny efekt. Zamiast sprawić, że powieki będą wydawały się lżejsze, mogą wyglądać na jeszcze bardziej opadające. Po drugie, powinnaś wybierać jasne cienie do powiek i linery, ponieważ ciemne kolory mogą podkreślać wszelkie obrzęki lub cienie pod oczami. Po trzecie, podkręcaj swoje rzęsy przed nałożeniem tuszu do rzęs, ponieważ pomoże to otworzyć oczy i dać im efekt szerszego spojrzenia.

Teraz, gdy już wiesz, czego szukać w makijażu dla opadającej powieki, przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najlepszych produktów na rynku. Na początek, jasny podkład – położony na powiekach stworzy gładką powierzchnię dla aplikacji cieni. Cień w kolorze nude lub jasnym, a położony w załamaniu powieki ciemniejszy, nada oczom wyrazistości. Jeżeli chodzi o liner, wybieranie jasnego do górnej  linii rzęs, podkreśli kolor oczu. Na koniec mascara, nałożona w delikatny sposób na górne i dolne rzęsy, ładnie wykończy cały makijaż opadającej powieki.

Wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój makijaż

Istnieje kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać podczas wykonywania makijażu oczu, jeśli masz opadające oczy. Po pierwsze, nakładaj produkty na powiekę lekką ręką. Nie chcesz przecież przesadzić i skończyć z produktem na całych policzkach! Po drugie, użyj podkładu na powiekę, aby utrzymać cień lub eyeliner na swoim miejscu. Pomoże to również w ewentualnym marszczeniu się makijażu w załamaniu oka w ciągu dnia. Po trzecie, wybierając cień, zdecyduj się na coś matowego, a nie błyszczącego. Połysk może podkreślić każdą fakturę na powiekach i sprawić, że będą one wyglądały na jeszcze bardziej opadnięte. Po czwarte, użyj wodoodpornego tuszu do rzęs i eyelinera, aby zapobiec rozmazywaniu. I na koniec, nie zapomnij podkręcić swoich rzęs! Dzięki temu Twoje oczy zyskają natychmiastowy efekt uniesienia spojrzenia, a cała twarz zyska na wyglądzie.

8 kroków do prostego, ale olśniewającego makijażu wieczorowego do opadającej powieki

Zakładając, że masz wszystkie niezbędne produkty aby wykonać makijaż wieczorowy:

  1. Zacznij od nałożenia podkładu na powieki i okolice pod oczami. Pomoże to stworzyć gładką powierzchnię dla Twojego cienia i korektora.

  2. Następnie nałóż na całą powiekę cień do powiek w kolorze nude. Będzie on stanowił bazę dla pozostałych kolorów, które będziesz nakładać.

  3. Używając średniej wielkości pędzla do cieni, nałóż miedziany cień w zewnętrznym kąciku oka, a następnie rozetrzyj go do środka.

  4. Za pomocą mniejszego pędzla, nałóż głęboko brązowy cień w załamaniu oka, aby nadać mu wyrazistości.

  5. Nałóż czarny eyeliner na górną linię rzęs, rozchylając go w zewnętrznych kącikach.

  6. Na koniec, nałóż tusz na górne i dolne rzęsy.

  7. Aby rozjaśnić obszar pod oczami, nałóż trochę korektora za pomocą wilgotnej gąbki.

  8. Utrwal wszystko pudrem transparentnym za pomocą dużego, puszystego pędzla.

Poznałaś już nasz przewodnik po tym, jak wykonać makijaż dla opadającej powieki. Mamy nadzieję, że okazał się pomocny i że będziesz w stanie zastosować te wskazówki w praktyce następnym razem, gdy będziesz wykonywać swój makijaż. Pamiętaj, nie bój się eksperymentować, aż znajdziesz to, co działa najlepiej dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany