Czas czytania: 2 minuty

Crossfit jest to trening siłowy poprawiający również naszą kondycję. Powstał w 2001 roku jako trening dla służb mundurowych w Ameryce. Dziś niezwykle popularny w wielu krajach sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i wyrzeźbienie idealnej sylwetki. Jest to intensywny trening, który spala ogromne ilości kcal, pozwala na budowę mięśni oraz ich wzmocnienie. Powinien na początek trwać od 5 do maksymalnie 30 minut, dzięki temu, że  w 100% angażujemy nasze ciało w ćwiczenia, spalanie tkanki tłuszczowej trwa także kilka godzin po skończonym treningu.

Jak rozpocząć swoją przygodę z crossfitem?

zdjęcie 2

Na początku trening powinien być wykonywany 2-3 razy w tygodniu. W serii (obwodzie) powinno znaleźć się od 6 do 8 ćwiczeń, każde z nich powinno trwać 30 s lub być wykonywane w 20 powtórzeniach. Między seriami  zrób przerwę 1 min aby ustabilizować tętno.

Przykładowy dzień treningowy

Rozgrzewka 10 min (marsz w miejscu, podskoki, pajacyki, skakanka)

1.Burepees podskocz do góry, zrób przysiad, przejdź do pozycji pompki, ugnij ręce w łokciach zbliżając klatkę do podłogi, przyciągnij nogi i wskocz znów do góry. Ćwiczenie wykonuj przez 30 sek.

2.Wskok na podwyższenie, platformę .Pamiętaj przy zeskoku ugnij lekko kolana. Wykonaj 20 powtórzeń.

3.Sprint na bieżni lub w plenerze przez 30 sek.

4.Brzuszki ze skrętem, połóż się na plecach nogi ugnij w kolanach pod kątem 900.Unieś barki i ręce zgięte w łokciach. Naprzemiennie dotykaj prawym łokciem lewego kolana a lewym łokciem prawego kolana. Napnij przy tym mięśnie brzucha i pamiętaj o oderwaniu łopatek od podłogi. Ćwiczenie wykonuj przez 30 sek.

5.Przysiad z wyskokiem, zrób przysiad pamiętając aby kolana nie wychodziły za linię stóp a plecy były proste, następnie energicznie podskocz do góry. Zrób 20 powtórzeń.

6.Skakanka, wykonuj podskoki ze skakanką przez 30 sek.

Całą serię powtórz 2-3 razy w zależności od Twojej kondycji.

Uwaga ! Crossfit nie jest polecany osobom z chorobami układu sercowo-naczyniowymi, miażdżycą lub otyłością. Przed ćwiczeniami skonsultuj się z lekarzem i sprawdź czy możesz bezpiecznie zacząć ćwiczyć. Trening ten nieumiejętnie wykonywany może zwiększać ryzyko kontuzji i urazów, najlepiej gdy masz wątpliwości zacznij ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera.