Czas czytania: < 1 minute

Krostki, zaskórniki, wypryski mogą być utrapieniem każdej z nas, niezależnie od wieku i rodzaju skóry mogą pojawić się w każdym czasie. Przyczynami niedoskonałości mogą być zmiany hormonalne, krostki umiejscowione są bardzo głęboko pod skórą i pojawiają się w dolnej partii twarzy np. na brodzie. Wielkim błędem jest wyciskanie krost, może się to skończyć bliznami i przebarwieniami, dodatkowo zarazki i bakterie przenoszą się na inne partie twarzy.  Nie próbuj pozbywać się ich także wystawiając twarz na słońce, większości z nas wydaje się, że promienie je wysuszą, nic bardziej mylnego, skóra będzie produkować wtedy większość ilość sebum, co przekłada się na większą ilość niedoskonałości.

Po pierwsze oczyszczanie

Bez tego nie stoczysz skutecznej walki z krostkami i zaskórnikami. Kosmetyki oczyszczające warto dobierać do typu cery. Ważne jest aby każdego dnia zmywać z twarzy zanieczyszczenia. Prawidłowe oczyszczanie powinno składać się z 3 etapów, mycie twarzy olejkiem, ponowne umycie twarzy pianką lub żelem oczyszczającym i tonizowanie skóry.

Peelingi 2 razy w tygodniu

Zaopatrz się w dobry złuszczający peeling do twarzy, dzięki niemu głęboko oczyścisz skórę i zapobiegniesz zatykaniu się ujść gruczołów łojowych, które podczas zatykania i utleniania tworzą nieestetyczne czarne punkciki zwane wągrami.

Zapobiegaj i likwiduj ogniska zapalne

Pod ręką warto mieć zawsze żel punktowy bądź plasterek antybakteryjny, zawierają one głównie kwas salicylowy . Przyklej go zaraz po pojawieniu się stanu zapalnego, unikniesz jego dalszemu rozwojowi.