Czas czytania: 2 minuty

Myślisz ,że próbowałaś już wszystkiego by przywrócić włosom ich gładkość i blask? Pomimo tego nadal są łamliwe i matowe? Wypróbuj naszych skutecznych sposobów i zapewnij swoim włosom ekstremalny połysk.  

Blask włosów zależy głównie od zamkniętej łuski włosa, dzięki temu światło odbija się od ich powierzchni, przy włosach zniszczonych wchodzi w ich głąb i rozprasza promienie słońca. Połysk wydobywa głębie naszego koloru, ożywia włosy i sprawia ,że włosy mienią się jak tafla wody. By przywrócić włosom ich naturalny błysk pamiętajmy o tym by włosy spłukiwać i myć chłodną wodą, która domyka łuski włosa.

Wypróbuj płukanki do włosów z octu jabłkowego. Po umyciu włosów szamponem, rozcieńcz szklankę octu z trzema łyżkami wody, wetrzyj miksturę w wilgotne włosy i pozostaw na ok. 30 minut, po czym wpłucz letnią wodą. Nie musisz obawiać się przykrego zapachu ulotni się po wyschnięciu włosów. Ocet jabłkowy zrównoważy pH Twoich włosów oraz sprawi ,że łuski włosa będą lepiej do siebie przylegać.

Unikaj suszenia pod włos, taki zabieg otworzy łuski włosa przez co będą napuszone, matowe i pozbawione blasku. Włosy staraj się suszyć letnim strumieniem powietrza zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

wlos

Zachowaj umiar w stosowaniu produktów do stylizacji włosów, staną się przyklapnięte i nieświeże. Używaj nabłyszczających lakierów i mgiełek raz w tygodniu. zawierają one naturalne olejki mineralne oraz polimery nabłyszczające, wybieraj takie, które posiadają filtr ochronny UV.

Wypróbuj zabiegu laminowania włosów. Rozpuść łyżkę żelatyny w ⅓ szklanki gorącej wody. Do przygotowanej mieszanki dodaj swoją ulubioną odżywkę z olejkami w składzie i dokładnie rozprowadź na włosach. Włosy owiń szczelnie folią i odczekaj 45 minut po czym dokładnie spłucz. Włosy laminuj nie częściej niż raz na tydzień. Zabieg laminowania zabezpieczy nasze włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, wygładzi je i zamknie łuski włosa.

Staraj się systematycznie olejować i kremować swoje włosy, więcej na ten temat przeczytasz w artykule Olejowanie i kremowanie włosów czyli pielęgnacja włosomaniaczek.

Gotowa na włosy pełne blasku ? To do dzieła !