Czas czytania: 2 minuty

Każdy człowiek już od najważniejszego okresu swojego życia, gromadząc doświadczenia dotyczące własnej osoby kształtuje pojęcie własnego „ja” czyli obrazu siebie samego. Informacje dotyczące własnej osoby, cechy składające się na wiedzę o sobie samym stanowią przesłankę do oceny własnych możliwości w różnych sytuacjach życiowych. Na ocenianie własnego „ja” wpływają wyobrażenia jednostki o swoim wyglądzie zewnętrznym, o swoich fizycznych właściwościach, poznanie własnych zdolności i możliwości wykonywania różnych  zadań,  pojęcie  o swej pozycji w otoczeniu i o stosunkach z innymi ludźmi. Od tego także zależy nasz stosunek emocjonalny do własnego „ja”, poczucie wysokiej lub niskiej wartości siebie, zadowolenie czy też nie akceptowanie i negatywny stosunek do własnej osoby. Pozytywny wizerunek  jest warunkiem pomyślnego przystosowania człowieka do otoczenia.

pena

Wzmocnij swoją samoocenę już dziś i podkręć pewność siebie,  z naszymi radami to się musi udać !

Staraj się często uśmiechać, dzięki czemu wytworzysz endorfiny (hormony szczęścia). Uśmiech sprawi ,że poczujesz się jeszcze piękniejsza, dodatkowo będziesz nim zarażać osoby przebywające w twoim otoczeniu.

Załóż szpilki, nie tylko odejmą kilka nadprogramowych kilogramów ale również zadbają o Twój zmysłowy wizerunek. Dzięki temu poczujesz się niezwykle seksownie, Twoje plecy wyprostują się a nogi optycznie wydłużą.

Wybierz się do fryzjera, nic tak nie dodaje pewności siebie kobiecie jak dobrane cięcie. Odważ się na stanowczy kolor , który doda ci pazura i pokaże Twoją drugą twarz.

Zmień dietę i postaraj się ją urozmaicać , jedz dużo świeżych warzyw i owoców , dzięki temu pozbędziesz się senności, zyskasz dodatkową energię i zdrowy koloryt swojej skóry.

Dobierz odpowiednie perfumy koniecznie przeczytaj artykuł Ubierz się w zapach. Dzięki niemu zdecydujesz się na swoje nuty zapachowe, które mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie.

Pamiętaj również o tym aby jak najwięcej przebywać w towarzystwie, staraj się często udzielać i wyrażać swoje zdanie, to poprawi twoje relacje międzyludzkie oraz sprawi ,że będziesz czuła się pewniej.