Każdy człowiek już od najważniejszego okresu swojego życia, gromadząc doświadczenia dotyczące własnej osoby kształtuje pojęcie własnego „ja” czyli obrazu siebie samego. Informacje dotyczące własnej osoby, cechy składające się na wiedzę o sobie samym stanowią przesłankę do oceny własnych możliwości w różnych sytuacjach życiowych. Na ocenianie własnego “ja” wpływają wyobrażenia jednostki o swoim wyglądzie zewnętrznym, o swoich fizycznych właściwościach, poznanie własnych zdolności i możliwości wykonywania różnych  zadań,  pojęcie  o swej pozycji w otoczeniu i o stosunkach z innymi ludźmi. Od tego także zależy nasz stosunek emocjonalny do własnego “ja”, poczucie wysokiej lub niskiej wartości siebie, zadowolenie czy też nie akceptowanie i negatywny stosunek do własnej osoby. Pozytywny wizerunek  jest warunkiem pomyślnego przystosowania człowieka do otoczenia.

pena

Wzmocnij swoją samoocenę już dziś i podkręć pewność siebie,  z naszymi radami to się musi udać !

Staraj się często uśmiechać, dzięki czemu wytworzysz endorfiny (hormony szczęścia). Uśmiech sprawi ,że poczujesz się jeszcze piękniejsza, dodatkowo będziesz nim zarażać osoby przebywające w twoim otoczeniu.

Załóż szpilki, nie tylko odejmą kilka nadprogramowych kilogramów ale również zadbają o Twój zmysłowy wizerunek. Dzięki temu poczujesz się niezwykle seksownie, Twoje plecy wyprostują się a nogi optycznie wydłużą.

Wybierz się do fryzjera, nic tak nie dodaje pewności siebie kobiecie jak dobrane cięcie. Odważ się na stanowczy kolor , który doda ci pazura i pokaże Twoją drugą twarz.

Zmień dietę i postaraj się ją urozmaicać , jedz dużo świeżych warzyw i owoców , dzięki temu pozbędziesz się senności, zyskasz dodatkową energię i zdrowy koloryt swojej skóry.

Dobierz odpowiednie perfumy koniecznie przeczytaj artykuł Ubierz się w zapach. Dzięki niemu zdecydujesz się na swoje nuty zapachowe, które mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie.

Pamiętaj również o tym aby jak najwięcej przebywać w towarzystwie, staraj się często udzielać i wyrażać swoje zdanie, to poprawi twoje relacje międzyludzkie oraz sprawi ,że będziesz czuła się pewniej.