Czas czytania: 2 minuty

Skóra szyi i dekoltu jest szczególnie cienka i delikatna, wymaga specjalnej pielęgnacji aby zachować jędrności i młody wygląd. Pozbawiona jest niemal w całkowitej mierze gruczołów łojowych, przez co skóra nie zatrzymuje wody i szybciej wiotczeje. Najczęstszym czynnikiem starzenia się skóry szyi  jest wiek, już ok.25 roku życia możemy zauważyć pierwsze pojawiające się zmarszczki.

Jak zapobierać starzeniu się skóry szyi? Jak o nią dbać? Zacznij od poniższych wskazówek i ciesz się piękną szyją na dłużej.

Zmień swoje nawyki
W zimie zapominasz o szaliku bądź chustce? Skóra szyi wystawiona na niekorzystne działanie wiatru, promieni słonecznych oraz niską temperaturę starzeje się dwa razy szybciej. Nosisz grube golfy? Pamiętaj,że mogą podrażnić delikatną skórę szyi. Zapomnij o spaniu na brzuchu, przez to nasza skóra marszczy się i rozciąga. Stosuj naprzemienny prysznic, skórę szyi pukaj raz chłodnym a raz ciepłym strumieniem wody dzięki temu ją ujędrnisz. Nie garb się,nieprawidłowa postawa ciała to ciągłe marszczenie się skóry z upływem czasu zmarszczki się utrwalą i zostaną z Tobą na dobre.

szyjka

Właściwie pielęgnuj

Zacznij od demakijażu szyi, dzięki , któremu usuniesz zanieczyszczenia i pozostałości z perfum. Nałóż na skórę szyi i dekoltu grubą ilość kremu nawilżającego ważne jest aby zawierał kwas hialuronowy oraz koenzym Q10. Krem aplikuj poprzez wklepywanie produktu począwszy od skóry dekoltu kończąc na skórze szyi. Wypróbuj odżywczą maseczkę z awokado. Jeden dojrzały owoc zmiksuj z łyżką naturalnego jogurtu i łyżką miodu. Po upływie 20 minut spukaj letnią wodą. Maseczka idealnie nawilży i wygładzi twoją skórę szyi. Pamiętaj o jej regularnym stosowaniu.