Czas czytania: 2 minuty

Będąc u fryzjera wydaje ci się, że stylizacja i układanie włosów to przysłowiowa bułka z masłem, gruba bądź szeroka szczotka, suszarka i gotowe. Gdy sama chcesz wyczarować podobną fryzurę w domu zaczynają się schody. Przeczytaj artykuł do końca i zobacz jakie mogą być tego przyczyny.

Włosy przed układaniem zawsze myjemy w chłodnej wodzie

Pukając włosy w gorącej wodzie rozchylamy łuski włosa, przez co trudniej je nam ułożyć, zdyscyplinować i rozczesać.

Pocierane ręcznikiem włosy trudniej ułożyć

Po umyciu włosy najlepiej zawinąć w turban i poczekać aż samoistnie wyschną. Nadmiar wody można też usunąć ręczniczkiem papierowym.

Układanie włosów na okrągłą bądź szeroką szczotkę wymaga wprawy

To prawda, aby wystylizować włosy szczotką trzeba rozdzielić je na pasma, począwszy od spodu. Każde pasmo wolnym ruchem nawijamy na szczotkę dmuchając na nie powietrzem suszarki.

Stylizacje zacznij od tyłu głowy

Fryzjerzy tak właśnie robią, na końcu modeluj grzywkę.

portrait-1360829_1280

Kręcone włosy = objętość

Nic tak nie doda włosom objętości jak loki. Włosy wydają się wtedy gęstsze oraz grubsze, każde pasmo nawijaj na papiloty, bądź wałki.

Na cienkie włosy nałóż piankę

Pamiętajmy aby nie przesadzić z jej ilością. Rozetrzyj w dłoniach ilość wielkości orzecha laskowego po czym delikatnie rozprowadź na włosach od nasady.

Nie przesadzaj z lakierem

Zbyt duża jego ilość sklei włosy i fryzura będzie wyglądać nieświeżo. Dodatkowo lakiery mogą wywołać łupież, gdyż na skórze głowy zostawiają osad.

Stosuj lekkie maseczki

Te o bogatych konsystencjach regenerują włosy ale także je obciążają, jeżeli zależy ci na zwiewnej lekkiej fryzurze postaw na odżywki bez spłukiwania.

Nie prostuj całych włosów

Gdy zależy ci na uzyskaniu objętości, prostuj tylko końcówki włosów. Prostowane od nasady stają się przylizane.

Sprawdź też :

Jak myć włosy kręcone i jak często?