Czas czytania: < 1 minute

\\Lato nie rozpieszcza naszych włosów, promienie słoneczne powodują, że są one kruche i matowe. Kolor włosów płowieje a nasza skóra głowy zaczyna swędzieć. Poświęć swoim włosom więcej uwagi i przywróć dawny blask swojej fryzurze.

Puszenie się włosów

Puszenie się nie tylko dotyka osoby o kręconych włosach, gdy włosy są suche zwiększa się ich porowatość przez co łatwo chłoną wilgoć i pęcznieją. Główną przyczyną tego stanu jest odwodnienie kory włosa, to spowodowane jest złą pielęgnacją oraz agresywnymi zabiegami chemicznymi. Aby zwalczyć puszenie się włosów warto zaopatrzyć się w nawilżający szampon i stosować go 3 razy w tygodniu. Po umyciu włosów nie stosuj suszarki staraj się aby kosmyki same wyschły.

Wypadanie włosów

Normą jest wypadanie ok. 100 włosów dziennie, gdy zauważasz, że regularnie ubywa ich dużo więcej pojawia się problem. Do głównych przyczyn wydania włosów zalicza się: złą dietę, stres, stany zapalne organizmu oraz przyjmowanie niektórych leków. Rozróżniamy dwa główne typy łysienia, androgenowe zależne od genów oraz telogenowe wywołane np. przez nadmierny i długotrwały stres. Powstrzymaj wypadanie stosując kuracje pobudzającą cebulki włosowe, regularnie stosowane preparaty ograniczą wypadanie włosów oraz przyspieszą wzrost nowych.

Łupież

Lista przyczyn tego zjawiska jest bardzo długa od alergii po zaburzenia hormonalne. Białe drobinki, które osypują się ze skóry głowy to łupież suchy, natomiast łuszczące się lepkie płaty należą do łupieżu tłustego, któremu towarzyszy świąd i pieczenie. Aby pozbyć się łupieżu suchego najlepiej sięgnąć po odpowiednie produkty do tego przeznaczone, szampony powinny zawierać substancje keratolityczne, które usuwają martwe komórki naskórka. W przypadku tłustego łupieżu pomocne okażą się preparaty z substancjami przeciwgrzybicznymi.

Przetłuszczanie

Spowodowane jest odkładaniem się nadmiaru sebum na skórze i stopniowo pokrycie nim włosów. Do przetłuszczającej się skóry głowy najlepiej stosować odpowiednie szampony, które będą normalizować wydzielanie łoju. Ogranicz masaż skóry głowy oraz szczotkowanie, które stymuluje gruczoły łojowe i przyspiesza ich pracę.

Sprawdź również:

Le Grand Salon – profesjonalne salony fryzjerskie