Czas czytania: < 1 minute

Podstawą dobrego makijażu są dobrze wytuszowane rzęsy. Zobacz jak prawidłowo je pielęgnować i nakładać tusz by uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Rzęsy zawsze maluj od nasady 

Ważne jest to aby dotrzeć szczoteczką jak najbliżej powieki, staraj się by rzęsy zatopiły się w szczoteczce, dzięki temu zyskasz głębie spojrzenia. Tuszując same końcówki rzęs uzyskasz nienaturalny efekt.

Maxymalne pogrubienie

Jeśli chcesz pogrubić swoje rzęsy, przed pomalowaniem nałóż na nie cienką warstwę pudru.

Dwie warstwy

Gdy chcesz nałożyć dwie warstwy tuszu, pamiętaj aby pierwszą od razu po nałożeniu dokładnie wyczesać grzebykiem. Poczekaj aż tusz całkowicie wyschnie, dopiero wtedy nałóż drugą warstwę. Do rozczesywania używaj metalowych grzebyków.

Zygzak

Tusz staraj się nakładać nieco zygzakowatym ruchem, dzięki temu rzęsy idealnie wpasują się w włókna szczoteczki – nie posklejają się i będą równomiernie pokryte.

Kolorowe maskary

Raz na jakiś czas warto zmienić czarną maskarę na żywe kolory, które nadają oku świetny efekt pamiętaj o tym, że mają one bardzo dużo pigmentu nakładaj je zawsze szybkim zdecydowanym ruchem.

Tusze wodoodporne

Stosuj je na wyjątkowe okazje. Świetnie sprawdzą się w makijażu ślubnym oraz w sezonie letnim. Tusze wodoodporne nie odbijają się na górnej powiece.

Zalotka

Gdy zależy ci na podkręconych rzęsach użyj zalotki. Tuż przed pomalowaniem, ściśnij nią rzęsy u nasady i przytrzymaj parę sekund, następnie nałóż mascarę.

Dolne rzęsy

Bardzo często zapominamy o wytuszowaniu dolnych rzęs, są one bardzo ważnym elementem w makijażu oka. Wystarczy jedna warstwa tuszu by bardziej otworzyć oko i optycznie je powiększyć.