Czas czytania: < 1 minute

Kolagen i elastyna to podstawowe białka znajdujące się w tkance łącznej skóry. Organizm ludzki produkuje ją do 25 roku życia, między 40 a 50 rokiem życia następuje całkowity jej zanik, dlatego tak ważne jest aby uzupełniać je dla zapewnienia zdrowej, elastycznej i gładkiej skóry na długie lata. Nie mamy wpływu na wytwarzanie kolagenu i elastyny w naszym organizmie ale uzupełnianie tych białek zewnętrznie również przynosi dobre rezultaty w postaci nawilżonej i wygładzonej skóry.

Zazwyczaj kolagen z elastyną możemy kupić w formie półproduktu, który możemy dodawać do kremów, balsamów lub odżywek do włosów. Ma postać prawie bezbarwnego, w zapachu przypominającego klej płynu. Czasem przybiera postać lekko żelową, należy wtedy preparat ogrzać w temperaturze do 30 st. C aż powróci do postaci płynu.  Często dodatek tych wielkocząsteczkowych protein jest również w gotowych kosmetykach dostępnych na drogeryjnych półkach.  Niestety kolagen z elastyną nie wchłaniają się w głębokie warstwy naskórka, dlatego ich właściwości polegają głównie na funkcji ochronnej, wygładzającej oraz utrzymującej odpowiedni stopień nawilżenia naszej skóry, włosów i paznokci.

Jakie korzyści płyną ze stosowania kolagenu z elastyną?

  • Dobrze nawilżona skóra, włosy i paznokcie
  • Ochrona przed nadmierną utratą wody z naskórka
  • Wygładzenie drobnych zmarszczek
  • Przywraca świeży wygląd skórze
  • Nadaje skórze oraz włosom elastyczność
  • Chroni końcówki włosów przed rozdwajaniem się i łamaniem
  • Kolagen łagodzi oraz przyspiesza gojenie się ran
  • Chroni skórę przed podrażnieniami i zmniejsza zaczerwienienia

Kolagen z elastyną to uniwersalny półprodukt kosmetyczny, który możemy stosować samodzielnie na skórę jako serum lub dodatek uzupełniający skład kremów, balsamów. Bardzo dobrze sprawdzi się połączeniu z odżywką lub maską do włosów, które działają „za słabo” na nasze włosy.  W przypadku cery wrażliwej lub naczynkowej może pełnić funkcję kremu ochronnego na mróz.