Czas czytania: 2 minuty

Paradontoza dotyka prawie 70% populacji w Polsce. Skala problemu jakim jest zapalenie przyzębia jest ogromna. Dotyka najczęściej osób po czterdziestym roku życia i kobiet w ciąży. Przewlekłe zapalenie tkanek przyzębia może prowadzić do stałej utraty zębów. Główną przyczyną tego problemu jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest choroba u członków rodziny. W takiej sytuacji powinniśmy częściej odwiedzać stomatologa. 

Paradontoza – objawy

Pierwsze objawy paradontozy są łatwe do przeoczenia, najczęściej dochodzi do krwawienia dziąseł i ich obrzmienia. W trakcie rozwoju choroby pojawia się przykry zapach z ust, odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na zmianę temperatury oraz przemieszczenia zębów. Gdy zauważymy u siebie taki problem powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę dentystyczną. 

Paradontoza – profilaktyka i leczenie 

Jeśli jesteśmy osobami szczególnie narażonymi na paradontozę przez odpowiednią profilaktykę możemy opóźnić jej przebieg. Pamiętajmy o szczotkowaniu zębów min. dwa razy dziennie odpowiednią pastą i szczoteczką. Dbajmy o zachowanie prawidłowej diety, unikajmy przetworzonej żywności. Warto używać także nici dentystycznych, dzięki nim dotrzemy do trudno dostępnych miejsc w których namnaża się mnóstwo bakterii. Pamiętajmy także o płukaniu ust specjalnymi płynami, które mają właściwości ściągające i antyseptyczne. Co pół roku regularnie odwiedzajmy stomatologa i usuwajmy kamień nazębny. Gdy dojdzie już do zapalenia przyzębia niezbędne jest wykonanie zabiegu i interwencja chirurgiczna. 

Pasty do zębów odpowiednie przy paradontozie i wrażliwych zębach

Biała Perła® Periodontitis to pasta do zębów wzbogacona o naturalne składniki aktywne, takie jak enzymy, szałwia, bisabolol, goździki i rumianek, które naturalnie pomagają zmniejszyć stany zapalne. Pasta ma również niski indeks ścieralności (RDA 10) i dlatego może być używana do wrażliwych zębów. Badania kliniczne pokazały znaczące zmniejszenie stanu zapalnego dziąseł i płytki bakteryjnej po regularnym stosowaniu pasty. Jest zalecana do codziennego użytku.

Pasta Biała Perła Whitening Fresh jest szczególnie polecana osobami z dolegliwościami dziąseł oraz mających problem z nieświeżym zapachem z ust. Dodatkowo pasta przywraca zębom naturalna biel. Enzymatyczno-ziołowa formuła z dodatkiem cynku zapewnia bakteriostatyczną ochronę dziąseł i zębów, a w połączeniu z cynkiem likwiduje przyczyny nieświeżego oddechu.