Czas czytania: 2 minuty

Nasze włosy często dają nam o sobie znać jeśli jest im źle, czy to nadmiernym przesuszeniem, przetłuszczaniem lub wypadaniem. Nie zawsze jednak znamy przyczynę tych dolegliwości, jak zatem je znaleźć i wyelimnować? Przedstawiamy 5 sytuacji, których Twoje włosy nie znoszą i prędzej czy później dadzą Ci o tym znać!

Wróg nr 1

Stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji

Często sięgamy po kosmetyki przeznaczone do innych typów włosów, wynika to czasem z niewiedzy lub z przyzwyczajenia albo dobrej kampanii reklamowej produktu. W wyborze kosmetyków pielęgnujących powinnaś kierować się przede wszystkim rodzajem, problemami oraz strukturą Twoich włosów. Nieodpowiednie kosmetyki w naszej pielęgnacji powodują przesuszenie, nadmiernie obciążenie włosów, w rezultacie szybsze ich przetłuszczanie, wywoływać łupież a nawet mieć wpływ na wypadanie włosów.

Wróg nr 2

Silny wiatr

Chociaż nie mamy wpływu na panujące warunki atmosferyczne to już na ochronę przed nimi tak. Nie zakładając czapki lub kaptura przy silnym wietrze narażasz swoje włosy na przesuszenie i platanie, włosy, które nie są zabezpieczone żadnym silikonowym serum mogą ulegać mikrouszkodzeniom.