Czas czytania: < 1 minute

Naturalne delikatne zioła skutecznie przynoszą ulgę w przykrych kobiecych dolegliwościach, zamiast sięgniesz po syntetyczne leki sprawdź czy nie masz polecanych przez nas specyfików. Zioła mają wiele zastosowań pomagają zwalczyć ból, mają działanie przeciwzapalne i rozkurczowe, korzystnie wpływają także na układ trawienny. Pamiętaj, aby w trakcie przygotowywania naparu nigdy nie gotować ziół, wtedy lecznicze olejki ulegają rozkładowi.

Stres

Zioła skutecznie łagodzą objawy zdenerwowania. Działają, gdy używasz ich regularnie, nie uzależniają i nie otumaniają możesz stosować je bez obaw. Sięgnij po wyciąg arcydzięgla – działa uspokajająco na układ nerwowy, ułatwia i przyspiesza trawienie. Sprawdzą się także: chmiel, dziurawiec, lawenda, głóg, melisa i pokrzywa. W przypadku bezsennych nocy możesz sprawić sobie pachnącą poduszkę wypełnioną specjalną mieszanką ziół, która ułatwi zasypianie.

PMS

Napięcie przedmiesiączkowe objawia się rozdrażnieniem, bolesnością piersi i bólom w podbrzuszu. Objawy te może złagodzić napar z rumianku, ma silne działanie łagodzące i rozkurczowe. Sprawdzi się także napar czarnego bzu, skrzyp i liście brzozy.

Trądzik

Dotyka coraz więcej kobiet po 30 roku życia. Zioła w leczeniu trądziku mogą być wykorzystywane jako tonik, napar, macerat czy olejki. Na cerę świetnie wpływa fiolek trójbarwny, wykazuje silne działanie oczyszczające, usuwa z organizmu toksyny.   Świetnie z takimi typu problemami skórnymi radzi sobie także bratek, który łagodzi podrażnienia skóry.

Zapalenie pęcherza

Na częste zapalenia pęcherza polecana jest głównie żurawina, która zawiera proantycyjany blokujące przyczepianie się bakterii do nabłonka dróg moczowych. Przy takich dolegliwościach pomocny będzie także skrzyp polny zawierający duże ilości krzemionki, która utrzymuje prawidłowy stan dróg moczowych. Sprawdzą się także pietruszka i lubczyk.

Menopauza

Przekwitanie wiąże się z dużymi zmianami w kobiecym organizmie. Oprócz ustania miesiączek, menopauza powoduje wiele zmian fizycznych oraz psychicznych. Pomocny może być dzięgiel chiński pozytywnie wpływający na zmiany hormonalne, łagodzi uderzenia gorąca i wzmacnia mięśnie miednicy. Przy uderzeniach gorąca warto sięgnąć po napary z szałwii bądź mięty pieprzowej.