Czas czytania: 2 minuty

Męczy cię ciągłe zmęczenie? Masz opuchnięte nogi a wokół kostek utrzymują się obrzęki? To może być przyczyną zatrzymywania się wody w organizmie. Sprawdź jak możesz sobie z tym poradzić!

Główną przyczyną zatrzymywania wody w tkankach jest nieodpowiedni tryb życia. Szczególnie dotyczy to złej diety oraz braku ruchu. siedzący tryb życia prowadzi do gromadzenia się płynu, który powoduje obrzęki.

Regularnie spaceruj!

Każda dawka ruchu jest dobra, dzięki temu przez nerki zaczyna przechodzić więcej płynów, które są następnie wydalane przez organizm. Aktywność fizyczna poprawi krążenie i przyspieszy przemianę materii. Staraj się choć trzy razy w tygodniu spacerować przez 30 minut.

Pomocna pietruszka

Zielona pietruszka to jedna z najbardziej moczopędnych roślin, zawiera ogromne ilości witaminy C. Najbardziej skuteczna je ta jedzona na surowo, dodawaj ją do zup, dipów czy sosów, możesz także posypać nią kanapki. Wykorzystaj ją także do tworzenia koktajli.

Pij częściej wodę

Aby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu musisz ją także w odpowiedniej ilości dostarczać, aby organizm jej nie magazynował w tkankach. Staraj się wypijać ok. 1,5 – 2 l. wody dzienny, najlepiej pij ją małymi łyżkami w ciągu całego dnia.

Unikaj soli!

W dzisiejszych czasach jest ona wszędzie! dodawana w dużych ilościach przez producentów żywności, podnosi nasze ciśnienie. Staraj się nie przekraczaj 5 g soli dziennie, zastępuj ją świeżymi ziołami np. bazylią, oregano.

Zjedź arbuza

Owoce te oprócz dużej ilości wody zawierają także potas i dużą zawartość przeciwutleniaczy. Arbuzy działają korzystnie dla naszego układu pokarmowego, podkręcają też naszą przemianę materii. Dzięki 92% wody owoce, działają moczopędnie dodatkowo świetnie smakują!