Czas czytania: < 1 minute

Blisko 20% Polaków sięga po preparaty wspomagające odchudzanie, ok. 50% z nich jest zadowolonych z działania suplementów. Samymi wspomagaczami idealnej sylwetki nie osiągniemy do tego potrzebna jest także odpowiednia dieta oraz duża dawka ruchu. Pod wpływem suplementacji w organizmie zachodzą zmiany metaboliczne, które działają podobnie jak aktywność fizyczna.

Jak wybrać odpowiedni preparat?

Na samym początku naszej przygody z suplementami powinniśmy zadać sobie pytanie jaką rolę mają one odgrywać? Czy zależy nam na spaleniu tkanki tłuszczowej, czy usunięciu nadmiaru wody z organizmu, czy też na oczyszczeniu naszego organizmu z toksyn.

Wybierając odpowiedni preparat powinniśmy wyznaczyć sobie kryteria jakimi się kierujemy:

  • szybkość utraty wagi
  • opinia na forach
  • cena
  • trwałość rezultatów
  • dostępność na rynku
  • brak skutków ubocznych
  • skuteczność

Termogeniki

To substancje zawarte w suplementach, które przyspieszają przemianę materii i zwiększają spalanie tkanki tłuszczowej. Wyselekcjonowane związki termogeniczne zawarte w preparatach silnie pobudzają aktywność metaboliczną organizmu w efekcie następuje wzrost temperatury ciała i redukcja tkanki tłuszczowej.

Usuwanie wody z organizmu

Najlepiej sięgnąć po suplementy na bazie roślinnych składników o działaniu synergistycznym. Warto przyjrzeć się etykiecie suplementu, preparat usuwający wodę z organizmu powinien posiadać wyciąg z mniszka lekarskiego, pokrzywę, sproszkowany korzeń pietruszki, krwawnik, cykorię oraz morszczyn.

Blokery wchłaniania tłuszczu

Ta grupa suplementów polecana jest osobom, które nie potrafią całkowicie wyeliminować złych nawyków żywieniowych. Preparaty zmniejszają przyswajanie tłuszczu nawet o 30%, działają na zasadzie enzymów, które blokują metabolizm tłuszczów w przewodzie pokarmowym.