Czas czytania: 2 minuty

Ciągle zaczerwieniona skóra, nadmierna kruchość naczynek krwionośnych oraz powstawanie nieestetycznych tzw. pajączków to utrapienie wielu kobiet borykających się z cerą naczynkową. Istnieją czynniki, które wzmagają pękanie naczynek oraz powstawanie czerwonych plam dlatego jeśli praktykujesz zachowania przedstawione poniżej a masz cerę naczynkową zaprzestań !

1.Korzystasz z solarium

Zbyt duża różnica temperatury oraz promieniowanie powoduje nadmierne przesuszenie skóry oraz osłabia naczynia krwionośne prowadząc do ich pękania. Swoją skórę powinnaś chronić również przed promieniami słonecznymi używając na co dzień kremów z filtrem UVA i UVB. Kiedy pragniesz efektu muśnięcia słońcem zainwestuj w kosmetyk poprawiający koloryt skóry, zwróć uwagę jednak aby w składzie nie zawierał alkoholu, który także bardzo źle wpływa na skórę naczynkową.

2.Lubisz saunę

Wysoka temperatura w saunie powoduje nadmierne rozszerzenie się naczyń krwionośnych co prowadzi do ich pękania. Powinnaś zrezygnować z tego rodzaju przyjemności dla dobra Twojej skóry.

3.Silne pocierasz skórę ręcznikiem

Pamiętaj, że silne tarcie skóry może powodować powstanie zaczerwienienia oraz doprowadzić do pękania naczynek. Najlepiej twarz wycieraj papierowym ręczniczkiem delikatnie przyciskając go do skóry.