Czas czytania: 3 minuty

Często wydaje się, że trawa jest bardziej zielona, tam, gdzie nas nie ma. Podobną zasadę można zauważyć w przypadku włosomaniaczek – posiadaczki prostych włosów marzą o hollywoodzkich falach, podczas gdy właścicielki loków pragną gładkich kosmyków. W najnowszym odcinku kanału Urodomaniaczki, ekspertki marki Hebe podzielą się wskazówkami dotyczącymi uzyskania wymarzonej stylizacji włosów bez konieczności korzystania ze szkodliwego działania wysokich temperatur. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom i technikom stylizacji dowiesz się, jak osiągnąć upragniony wygląd, jednocześnie dbając o zdrową kondycję i strukturę swoich włosów!

Wzrastająca świadomość dotycząca pielęgnacji włosów sprawia, że ​​coraz więcej osób stara się ograniczać codzienne użycie wysokich temperatur podczas stylizacji. Zdaniem ekspertek z kanału Urodomaniaczki, aby uzyskać wymarzoną fryzurę, nie trzeba sięgać po prostownicę czy lokówkę. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i wiedza na temat stylizacji. Zakręcovnia i Lamakeupbella podzieliły się swoimi sprawdzonymi sposobami na uzyskanie fryzury godnej salonu fryzjerskiego bez wykorzystywania dużych nakładów czasu i pieniędzy.

OMO – podstawa każdej stylizacji

Najważniejszym krokiem w kierunku uzyskania wymarzonej fryzury jest właściwa pielęgnacja. Doskonałą metodą dla posiadaczek włosów z tendencją do puszenia oraz o kręconej strukturze jest metoda OMO, czyli skrót od ,,odżywka, mycie, odżywka”. Proces pielęgnacji rozpoczynamy od nałożenia odżywki na wilgotne włosy. Ekspertki Hebe polecają tu produkt tołpa Hair Rituals z efektem laminacji, który zawiera wszystkie składniki niezbędne do utrzymania równowagi PEH. Dzięki swoim właściwościom, odżywka wygładza strukturę włosów i nadaje im piękny blask. Kolejnym etapem jest dokładne ich umycie, przy użyciu polecanego szamponu chelatującego tołpa Hair Rituals. Kosmetyk pomaga pozbyć się nadmiaru sebum ze skóry głowy oraz minerałów z włosów, które nagromadziły się w trakcie wcześniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Ostatnim krokiem jest ponowne zastosowanie odżywki. Zakręcovnia rekomenduje zastosowanie odżywki w sprayu na przykład Urban Care Twisted Curls, która dzięki zawartym silikonom dodatkowo wygładza włosy i nadaje im piękny połysk. Warto pamiętać, że ilość używanych kosmetyków należy dostosować do indywidualnych potrzeb naszych włosów. Po zastosowaniu trzyetapowej metody OMO, nasze włosy zostaną odżywione i będą gotowe do dalszej stylizacji.

Sekret pięknych włosów

Dobrą praktyką przed rozpoczęciem procesu suszenia włosów jest zastosowanie stylizatora, który ułatwi dowolne ich modelowanie. Przykładem takiego produktu może być krem do stylizacji marki Vitanativ, którego można wykorzystać przy wydobywaniu skrętu, ale także świetnie spełni się w roli kosmetyku wygładzającego strukturę włosów.który pomaga wydobyć naturalny skręt i jednocześnie wygładza strukturę włosów. Po aplikacji ekspertki Hebe zalecają równomierne rozprowadzenie produktu za pomocą szczotki, idealnie sprawdzi się do tego celu Styler Paddle Olivii Garden. Dodatkowo, warto pamiętać o zastosowaniu serum silikonowego, na przykład Dessange Professional Hair Luxury Extreme 3 Huiles, które chroni włosy przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury podczas suszenia i redukuje puszenie się włosów.

Kręcone czy proste? Wybór należy do Ciebie!

Wybierając suszarkę, najlepiej zdecydować się na urządzenie posiadające kilka trybów mocy i temperatury. Doskonałym wyborem jest suszarka marki Remington Coconut, która posiada mikrocząsteczki odżywki z dodatkiem kokosa znajdujące się w pierścieniu urządzenia. Zanim jednak przejdziemy do procesu suszenia, ekspertki Hebe rekomendują podzielić włosy na mniejsze pasma, aby ułatwić stylizację. Do modelowania włosów świetnie sprawdzi się keratynowa szczotka Hebe Professional, która nada im objętości i wygładzi strukturę włosa. Do suszenia warto wybrać zwężoną końcówkę suszarki, która ułatwia skierowanie strumienia powietrza na konkretne pasma włosów. Istotne jest, aby nie przyspieszać procesu suszenia. Lepiej wykonać go powoli, raz lub dwa, ponieważ zbyt szybkie i częste suszenie jednego pasma może spowodować puszenie się włosów i utrudnić uzyskanie efektu gładkiej tafli. Zawsze na zakończenie suszenia zaleca się zmianę nawiewu na zimny, aby zamknąć łuski włosów i przedłużyć trwałość fryzury.

W najnowszym odcinku Urodomaniaczek by Hebe dowiemy się także, jak uzyskać loki bez użycia wysokiej temperatury. Świetnym rozwiązaniem jest jedwabny wałek Cat&Cat Silk Memory, wokół którego owijamy włosy na noc. Należy pamiętać, że włosy powinny być w 80% suche przed nawinięciem, aby zdążyły wyschnąć. Wałek wypełniony jest innowacyjną pianką termoplastyczną, która idealnie dopasowuje się do kształtu głowy zapewniając maksymalną wygodę podczas noszenia i snu. Ponadto, naturalny jedwab dzięki swoim właściwościom antystatycznym zapobiega elektryzowaniu się włosów. Jest to świetna metoda na efektowną stylizację włosów przy jednoczesnej oszczędności czasu o poranku.Już dziś stwórz swój wymarzony look, jednocześnie dbając o zdrową kondycję włosów. Po więcej porad ze strefy beauty serdecznie zapraszamy na kanał Urodomaniaczki by Hebe. Wszystkie produkty dostępne są w drogeriach Hebe, na stronie internetowej hebe.pl i w aplikacji.

Źródło: Materiały prasowe