Czas czytania: < 1 minute

Masz tłustą cerę, którą pokrywają liczne zaskórniaki i wągry? Twoja skóra błyszczy się i ma rozszerzone pory? Pielęgnuj ją i przywróć jej estetyczny wygląd oto kilka porad:

  1. Stosuj domowe maseczki, które mogą zdziałać cuda
  • Maseczka z pokrzywy-potrzebne będzie ok. 7 sztuk młodej pokrzywy, wsadzamy ją do miksera, aby otrzymać sok następnie mieszamy ją z 1/2 szklanki mleka i łyżki płatków owsianych. Maseczkę nakładamy na twarz na ok. 15 min, po czym zmywamy letnią wodą. Dzięki maseczce zdezynfekujemy naszą cerę oraz ją znormalizujemy.
  • Maseczka z drożdży-Rozpuśćmy w wodzie łyżkę drożdży i dodajmy soku z cytryny. Papkę nałóżmy na twarz i spłuczmy za kilka minut. Maseczkę wykonuje się raz na tydzień. Maseczka ściąga pory oczyszcza cerę oraz ją wygładza.

Close-up portrait of a cute young woman wash her face with water

  1. Myj twarz żelem do tłustej cery dwa razy dziennie dzięki temu nasza skóra nie będzie się błyszczeć.
  2. Używaj chusteczek matujących, pomagają zachować skórze świeżość, usuwają nadmiar serum i likwidują błyszczenie się skóry.
  3. Stosuj kąpiel parową, to skuteczny i łatwy sposób na oczyszczenie porów. Pozwoli nam ona na usunięcie nieczystości i toksyn, z którymi nie poradzi sobie żaden żel.
  4. Stosuj odpowiednią dietę, jedź produkty pełnoziarniste i nabiałowe unikaj zbyt dużej ilości soli powoduje, to dojrzewanie zaskórników. Ogranicz czekoladę powoduje ona, bowiem nadprodukcje gruczołów łojowych.
  5. Na co dzień do zamaskowania zaskórników stosuj sztyfty antybakteryjne.
  6. Przygotuj się do snu starannie zmyj makijaż płynami do demakijażu.