Czas czytania: < 1 minute

Podrażnienia po goleniu mogą pojawiać się z różnych powodów, najczęstszym z nich jest zbyt tępe ostrze maszynki i brak produktów przeznaczonych do golenia np. balsamu. Pierwszym objawem podrażnienia jest pieczenie i szczypanie, następnie na naszym ciele pojawia się duża ilość czerwonych punkcików.

Podrażnione miejsca możemy szybko ukoić sprawdzonymi domowymi okładami. Natychmiastowe zmniejszenie uczucia pieczenia i palenia przyniosą zimne kompresy.

Jogurtowe odżywienie

Jogurty, kefiry i maślanki świetnie regenerują i wzmacniają skórę. Gęsty naturalny jogurt nałóż na podrażnione miejsce, gdy jest za rzadki przyłóż zanurzone w nim gazy bądź waciki. Zmyj po ok. 20 minutach chłodną wodą.

Ocet jabłkowy

Ma właściwości przeciwzapalne, szybko zwalcza świąd skóry. Nałożony samodzielnie może powodować szczypanie, więc lepiej rozcieńczyć go z wodą. Ukoi i zapobiegnie wszelkim infekcjom.

Owsianka na mocne podrażnienia

Świetnie łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Ugotuj owsiankę na wodzie i dodaj do niej 2 łyżki naturalnego miodu. Wystudzoną mieszankę nałóż na podrażnione miejsca i pozostaw na 20 minut. Stosuj raz dziennie, do zagojenia podrażnionych miejsc.

Niezastąpiony aloes

Dzięki jego łagodzącym i kojącym właściwościom, przynosi natychmiastową ulgę. Ma także działanie nawilżające i antybakteryjne. Można gotowym żelem bezpośrednio posmarować podrażnione miejsce bądź pozyskać go samemu rozcinając liście aloesu.