Czas czytania: 2 minuty

Marzysz o gładkiej, jędrnej i wypielęgnowanej cerze bez niedoskonałości, ale wciąż nie możesz osiągnąć założonego celu? Sprawdź, bo być może Twój problem tkwi w źle przeprowadzonym oczyszczaniu twarzy! Poznaj 5 najczęstszych błędów, które sprawiają, że oczyszczanie skóry staje się mniej efektowne i skuteczne!

1.Zbyt często sięgasz po produkty oczyszczające, zawierające SLS lub SLES w składzie naruszając naturalną barierę ochronną naskórka. Narażasz się w ten sposób na szybszy rozwój bakterii na Twojej skórze, szybsze przesuszanie się jej a także wzmożone wytwarzanie sebum, co prowadzi do zatykania się porów i tworzenia nieestetycznych zaskórników. Pamiętaj, że nie liczy się ilość użytych kosmetyków, ale ich jakość, podstawowe oczyszczanie twarzy przeprowadzaj dwa razy dziennie, rano i wieczorem używając delikatnego żelu lub pianki myjącej, makijaż możesz usuwać za pomocą płynu micelarnego, ale uwaga! Ważne, aby nie zawierał w składzie wysuszającego alkoholu. Na koniec zawsze pamiętaj o toniku, który przywróci prawidłowe pH skóry.

2.Do opłukania twarzy używasz zbyt gorącej wody, która nadmiernie wysusza skórę a także rozszerza naczynka krwionośne oraz pory. W konsekwencji może to powodować zwiększone wydzielanie sebum, powstawanie tzw. „pajączków” oraz tworzenie niedoskonałości. Do mycia twarzy używaj letniej wody, która dodatkowo zwęzi pory.