Czas czytania: < 1 minute

Przyroda zaczyna budzić się do życia z zimowego snu, na drzewach rozkwitają pąki, słychać pierwszy śpiew ptaków, lecz nasz organizm nie zawsze nadąża za gwałtownymi zmianami w przyrodzie, zaczyna nam doskwierać wiosenne przesilenie.

Przedwiośnie to okres, który na przemian kusi pięknym słońcem i owiewa chłodem w marcu łatwo o zmęczenie i infekcje. Warto więc od czasu do czasu zrobić sobie małą przyjemność, świadomy odpoczynek to coś czego nasz organizm bardzo potrzebuje.

Zadbaj o dużą dawkę słońca

Zapomnij o roletach i zasłonach, pozwól na to by promienie słoneczne wpadały przez okno, to znacznie poprawi nasze samopoczucie.

15 minut dziennie

Poświęć ten czas, na posadzenie świeżych ziół na parapecie, świadomie czytaj książki i słuchaj relaksacyjnej muzyki.

Postaw na wiosenną dietę!

Odstaw tłuste i smażone potrawy, sięgaj jak najczęściej po sałatki i twaróg, które uzupełnią dietę w bogate składniki odżywcze. Od czasu do czasu zjedź tłustą rybę np. makrele dzięki temu dostarczysz cennych kwasów Omega – 3. Wzmacniaj swój organizm kiełkami rzodkiewki i rzeżuchy.

Śmiej się i ruszaj

Ruch i śmiech to idealne połączenie, które uruchamia wydzielanie endorfin, a co za tym idzie są najlepszym lekarstwem na chandrę. Zimą grzaliśmy się ciepłą herbatą przykryci kocami, leniuchowaliśmy, teraz kiedy jest coraz więcej słońca i dzień staje się dłuższy – ruszajmy się!.