Czas czytania: 2 minuty

Tak, tak, do Korei również dotarła moda na minimalizm. Zarówno dotyczący ilości składników aktywnych zawartych w produktach, jak ilości produktów używanych do pielęgnacji skóry. Codzienną rutynę upraszcza się, stosując produkty „all-in-one” (odpowiednie dla każdego rodzaju skory lub działający na wielu poziomach). Pojawiają się również produkty łączące w sobie funkcję dwóch kosmetyków np. serum i tonik czy oczyszczanie i peeling. 

Przykłady koreańskich kosmetyków spełniających zasady tego trendu to: 

CLIV puder enzymatyczny (łączy w sobie funkcję mycia i peelingu) odpowiedni dla nawet najdelikatniejszej skóry. Łagodnie złuszcza i głęboko oczyszcza, nie powodując podrażnień. Forma lekkiego pudru opartego na delikatnych kwasach owocowych sprawia, że codzienne oczyszczanie staje się czystą przyjemnością.

Cena 124,99 zł. (50g)

Puder enzymatyczny

Serum-Toner o właściwościach pielęgnacyjnych i tonizujących skórę mieszaną i tłustą  VEGAN GREEN MILD FRESH SERUM TONER marki Muldream. To produkt typu S.O.S. , który reguluje wydzielanie sebum, przywraca równowagę hydro-lipidową i nawilża skórę. Specjalnie opracowana formuła oparta na beta-glucanie, madekasozydzie i ceramidach jest delikatna i lekko żelowa, dzięki czemu szybko się wchłania. 

Odświeżające serum

cena 99,99 zł. (110 ml.)

Kremy BB marki CLIV , np. Max Hyaluronic, dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego optymalnie nawilża skórę – jest to jego podstawowe działanie. Marka CLIV połączyła w tym kosmetyku działanie pielęgnacyjne i delikatny makijaż. Efekt to zadbana, ujednolicona, rozjaśniona skóra. Produkt ten zawiera również filtr przeciwsłoneczny SPF37. W ten sposób mamy idealny produkt pasujący do trendu „all in one”: pielęgnacja, delikatny makijaż i ochrona przeciwsłoneczna w jednym.

Krem do twarzy

Cena 119, 99 zł. (35g)

Więcej na temat koreańskich kosmetyków i rytuałów pielęgnacyjnych znajdziesz w e-book’u  K-Beauty | hebe.pl

Źródło: Materiały prasowe