Czas czytania: < 1 minute

Włosy tak jak skóra posiadają swój wiek. Na szczęście istnieją sposoby na ich odmłodzenie. Po 30 roku życia proces starzenia się włosów przyspiesza, zaczynają siwiec z braku melaniny. Wraz z wiekiem zmniejsza się również liczba mieszków włosowych. Włosy u dojrzałych Pań tracą swoją elastyczność, stają się suche częściej wypadają. Starzenie się włosów przyspieszają zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta oraz stres. Na wiele czynników mamy wpływ sprawdź jak odpowiednio pielęgnować włosy by zapewnić im długie życie.

Trycholog

To specjalista od włosów oraz skóry głowy. Podczas wizyty lekarz dokładnie zbada za pomocą mikrokamery stan skóry głowy oraz postawi właściwą diagnozę. Trycholog może również zlecić badanie krwi. Cena wizyty u trychologa waha się od 80 do 150 złotych trwa ona przeważnie 30-40 minut.

Odżywienie

Marzysz o długich włosach i nie wyobrażasz sobie ich podcięcia? Błąd ! rozdwojonych i zniszczonych końcówek już nie naprawisz, warto udać się do fryzjera w celu ich podcięcia. Zatroszcz się o skórę głowy, raz w tygodniu nałóż na nią peeling i dokładnie oczyść ją z zanieczyszczeń, które prowadzą do osłabienia mieszków. Kondycje włosów mogą również poprawić tzw. wcierki oraz toniki, które pobudzają wzrost i poprawiają krążenie. Warto zdecydować się na bardzo popularną ostatnimi czasy mezoterapie, która polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie dobranymi preparatami.

girl-1459836_1280

Chroń włosy 

W lecie zakładaj kapelusz i zabezpieczaj włosy przed promieniowaniem UV. Staraj się unikać gorącego powietrza suszarki oraz prostownicy. Spryskaj włosy termoochronnymi mgiełkami. Nie stosuj zbyt wiele produktów do stylizacji włosów.