Czas czytania: 2 minuty

Rzadkie mycie włosów to już codzienność, nowa moda na szybkie układanie fryzury to hit ostatnich lat. Na sklepowych półkach aż roi się od suchych szamponów, kiedyś miały być tylko dodatkiem do efektu stylizacji a dziś są sposobem na szybkie odświeżenie włosów. Suche szampony to pochłaniacze sebum, które dają natychmiastowy efekt objętości włosów, który trudno osiągnąć na świeżo umytych włosach.

Zalety suchych szamponów

Styliści są wielkimi fanami suchej rewolucji, według nich codzienne mycie włosów przyczynia się do pozbawiania skóry naturalnej olejowej warstwy ochronnej skóry głowy co ma wpływ na szybsze jej przesuszanie. Kryzysowe szampony działają bez użycia wody i są proste w obsłudze, wystarczy w promieniu 5 cm rozpylić biały proszek na całej powierzchni włosów i wmasować w skórę głowy. Ich głównym składnikiem jest puder, który absorbuje wszelkie zanieczyszczenia z całej długości włosa. Suche szampony unoszą włosy u nasady dzięki czemu są one bardziej puszyste, są także przeznaczone do każdego rodzaju włosów, mogą je stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Wady suchych szamponów

Przy częstym stosowaniu mycia włosów na sucho, nie są regularnie usuwane kosmetyki do stylizacji a co za tym idzie skóra głowy traci naturalną równowagę. Podczas rzadkiego mycia włosów może dość do zapalenia meszków czego skutkiem jest nadmierne wypadanie włosów oraz łupież. Włosy po użyciu suchego szamponu tracą swój naturalny blask, poprzez przylepianiu się do ich powierzchni pudru są matowe i wyglądają na suche. Częsta aplikacja ekspresowych sprayów przyczynia się do utraty sprężystości włosów.

Washing Hair

Jak więc stosować suche szampony? Przede wszystkim z umiarem, wsłuchaj się w potrzeby swojej skóry głowy, jeśli widzisz mocniejsze wypadanie włosów i czujesz, że jest ona nadmiernie podrażniona, dokładnie umyj włosy delikatnym szamponem. Przekonaj się do szamponów bez detergentów, sprawią, że twoje włosy będą miękkie, czyste oraz mniej wysuszone.