Czas czytania: < 1 minute

Wiele objawów chorób możemy dostrzec na swoich dłoniach, plamy, przebarwienia, rumienie to tylko nie które z sygnałów świadczących o Twoim organizmie.

Drętwienie palców rąk

Może oznaczać problemy z kręgosłupem i przeciążeniem łokci oraz nadgarstków.  Mrowienie, pieczenie, bądź kłucie może być spowodowane uciskiem nerwów lub brakiem witamin i minerałów najczęściej z grupy B.

Plamki na paznokciach

Ciemne mogą oznaczać poważne zaburzenia i choroby np. czerniaka, mając takie sygnały należy udać się do lekarza. Białe, jasne plamki wskazują na brak cynku. Staraj się urozmaicić swoją dietę tłustymi rybami, jajkami oraz mięsem. Żółte plamy mogą mieć podłoże grzybicze, sięgnij po preparaty z apteki dostępne bez recepty.

Opuchnięte palce

Mogą oznaczać odwodnienie, którego przyczyną jest picie zbyt dużej ilości alkoholu. Opuchlizna może mieć również związek z problemami hormonalnymi, sprawdź poziom TSH.

Zimne dłonie

Gdy na dworze upał a ty pomimo tego masz zimne dłonie, możesz mieć problemy z układem krwionośnym bądź anemie. Wzbogać swoją dietę o łatwo przyswajalne żelazo np. wątróbkę bądź kaszankę.

Drżenie dłoni

Nie tylko oznacza stres, może być także objawem niedoboru magnezu bądź u ludzi w starszym wieku sygnalizować chorobę Parkinsona.