Prawidłowa pielęgnacja włosów

0
1397
Czas czytania: 2 minuty

Stylizacja włosów to nie łatwe zadanie, szczególnie w chwili kiedy w grę wchodzi obróbka termiczna, która ma na celu nadanie kształtu włosa. Jedną z najczęściej wybieranych metod stylizacji włosów przez wiele kobiet jest prostowanie za pomocą prostownicy. Aby taki zabieg był bezpieczny, warto zwrócić uwagę na sprzęt, którym będziemy pracować, tak aby nie spalić delikatnej struktury włosa. Jednym z podstawowych elementów powinna być regulacja temperatury, która pozwoli dobrać najlepszą opcję do wykonywanej fryzury oraz odpowiednio dobrane płytki ceramiczne, dzięki którym polepszenie stanu kondycji włosów będzie łatwe i przyjemne. 

  • Prostownica do włosów – zabezpiecz się przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury
  • Urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała

Prostownica do włosów – zabezpiecz się przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury

Jednym z urządzeń, na które można zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego produktu do prostowania włosów, jest prostownica Philips SenseIQ. Istotną funkcją, którą posiada, jest jonizacja, która w delikatny sposób dba o kondycję włosów, chroniąc je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Prostownice wyposażone w opcję jonizacji nadają włosom zdrowego blasku i wyczuwalnej miękkości w dotyku. 

Urządzenie posiada trzy wbudowane tryby pracy i mikroprocesor, który na bieżąco analizuje strukturę włosa i dobiera do niego najkorzystniejszy program wraz z temperaturą, zmieniając go w trakcie prostowania, tak aby kondycja włosów nie uległa zniszczeniu, a nawilżenie było na najwyższym poziomie. Philips SenseIQ posiada o 20% większą powierzchnię płytek, dzięki czemu możemy naraz prostować większe pasmo włosów. Gładka powłoka płytek ceramiczna lub powłoka płytek tytanowa pozwala zniwelować tarcie o strukturę włosa, zwiększając tym samym komfort stylizacji. 

Urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała

Suszarka do włosów marki Philips SenseIQ pozwala na skrócenie czasu suszenia nawet do 30% poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, w tym 5 zaprogramowanych trybów suszenia, które można dobrać indywidualnie do naszych włosów. Wykorzystana funkcja pielęgnacji jonowej zapobiega puszeniu się włosów, a trzy wymienne nasadki pozwolą na dobranie najlepszej metody do wykonania stylizacji. 

Jeżeli robimy większe zakupy mające na celu poprawę jakości pielęgnacji naszego ciała, warto zwrócić uwagę na Philips Lumea – depilatory laserowe, które za pomocą impulsów świetlnych pozwalają usunąć nawet w 6 miesięcy zbędne owłosienie, a zaledwie trzy zabiegi wystarczą, aby pozbyć się większości niechcianych włosków. Dedykowana aplikacja daje możliwość ustalenia indywidualnego harmonogramu, dzięki któremu nie pomniesz żadnego zabiegu. 

Źródło: Materiały zewnętrzne