Czas czytania: < 1 minute

Kwas mlekowy posiada silne właściwości antybakteryjne ponadto wpływa także na produkcje kolagenu. Kwas ten skutecznie odblokowuje pory skóry, a tym samym umożliwia ich oczyszczenie. Występuje on naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny. Należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych ma działanie złuszczające.

Kwas mlekowy nie oddziałuje na głębokie warstwy skóry, dlatego może być stosowany w codziennej pielęgnacji. Przywraca także skórze naturalne pH, leczy trądzik i stany zapalne. Przeciwwskazaniami do zabiegów z użyciem kwasu mlekowego są: alergie, łuszczyca oraz pękające naczynka.

Kwas mlekowy bez problemu możemy kupić w internecie i w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Kosztuje grosze, jego cena waha się do 10 zł. W salonie za zabieg zapłacimy ok. 200 zł. Jako tonik najlepiej stosować kwas mlekowy w niskich stężeniach 5-10%. 5 ml kwasu wystarczy zmieszać z wybranym hydrolatem (40 ml) i żelem aloesowym. Tonik stosować raz dziennie przez miesiąc.

Do peelingu stosujemy stężenie kwasu powyżej 10%. Często możemy spotkać się z kwasem o stężeniu 80%, możemy go użyć w domowym peelingu, wystarczy 1 ml połączyć z 1 ml kwasu hialuronowego 1% i 2 ml wody destylowanej. Gotową mieszankę nakładamy na twarz i zmywamy po ok 15 minutach mydłem bądź żelem, aby zneutralizować kwas. Odczuwalne może być szczypanie, które ustanie po paru minutach. Peeling warto stosować raz w tygodniu.

Efekt? Spłycone i mniej widoczne zmarszczki, rozjaśniona cera, odblokowane pory.