Czas czytania: 2 minuty

Kiedy po zimowej rozpuście budzisz się na wiosnę z nadmiarem kilku kilogramów i dodatkową fałdką na brzuchu zacznij wprowadzać kilka drobnych zmian w swojej diecie a pozbędziesz się zimowych kilogramów w szybki i skuteczny sposób!

1.Wprowadź porządek do swojego planu dnia

Rozplanuj swoje posiłki na cały dzień tak, aby przerwa między nimi nie wynosiła dłużej niż 3-4 godziny. Zapewnisz w ten sposób swojemu organizmowi stały dopływ energii i unikniesz napadu wilczego głodu, który może skończyć się obżarstwem. Nie musisz zjadać pięciu posiłków w ciągu dnia, jeśli nie masz na nie czasu, wystarczą trzy dobrze zbilansowane dania główne oraz kilka przekąsek na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

2.Pij więcej płynów

Najlepiej wody niegazowanej. Wiemy jednak, że woda nie każdemu smakuje, dlatego możesz urozmaicić ją mieszając z sokiem lub dodając plaster cytryny lub pomarańczy. Dostarczenie do Twojego organizmu odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia zapewni Ci większe uczucie sytości a także pomoże w oczyszczeniu organizmu z toksyn, które mogą utrudniać utratę kilogramów.

3.Sięgaj po pełnoziarniste produkty

Oprócz cennego błonnika takie produkty dostarczają Twojemu organizmowi niezbędnych witamin z grupy B, witaminę E a także składników mineralnych jak np. żelazo, magnez i fosfor. Staraj się komponować posiłki tak, aby węglowodany złożone pochodzące z produktów pełnoziarnistych były podstawą Twoich dań, np. grube kasze, pełnoziarniste pieczywo, pełnoziarniste makarony, ryż brązowy.

4.Warzywa jadaj do każdego posiłku

Są cennym źródłem witamin, minerałów oraz błonnika pokarmowego. Zwiększają objętość posiłku nie niosąc ze sobą dużej dawki kalorii, dzięki temu możemy zjeść ich więcej.

5.Owoce traktuj jako słodycz

Chociaż są również doskonałym źródłem składników odżywczych, zawierają sporą dawkę cukrów prostych, które mogą utrudniać zrzucenie kilogramów. Najlepiej sięgaj po nie między posiłkami, na czczo, wtedy unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości jelitowych jakie mogą pojawić się po zjedzeniu owoców zaraz po innym posiłku.

6.Nie zapominaj o zdrowych tłuszczach

Są ważnym składnikiem zbilansowanej zdrowej diety, tłuszcze roślinne zawierające kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej a także utrudniają odkładanie się jej w naszym organizmie. Zdrowe tłuszcze genialnie wpływają również na nasz wygląd wzmacniając nasze włosy, skórę i paznokcie a także zapewniając naturalny blask naszej cerze. NNKT znajdziesz m.in. w orzechach, olejach roślinnych tłoczonych na zimno a także awokado oraz nasionach.