Czas czytania: < 1 minute

Dermaroller to proste i stosunkowo tanie urządzenia do rewitalizacji skóry. Możemy się z nim spotkać podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej, dostępne są też dermarollery do użytku domowego. Służą one do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co powoduje pobudzenie naturalnych procesów odnowy naskórka. Proces regeneracji skóry po zabiegu trwa kilka tygodni.

Taki zabieg jest pomocny w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami, trądzikiem, bliznami czy rozstępami. Poprawia jędrność i sprężystość skóry. 

Ważna jest długość igieł

Igły na dermarollerze ułożone są w rządkach ich długość różni się w zależności od problemów skórnych, miejsc na ciele oraz typu skóry. Przeważnie mają długość od 0,2 do 4 mm. Aby skutecznie działały, muszą dotrzeć do naszych naczyń krwionośnych, wtedy dopiero rozpocznie się prawidłowy proces regeneracji. Krótkie igły do 0,3 mm stosowane są najczęściej w warunkach domowych i służą głównie do lepszego wchłaniania się substancji aktywnych z kosmetyków. 

Podczas domowych zabiegów nie musimy korzystać z żadnych substancji znieczulających. Ważna jest prawidłowa dezynfekcja urządzenia przed każdym zabiegiem. Dermaroller stosuje się na dobrze oczyszczoną skórę, przed zabiegiem nie należy się opalać. Po zabiegu pamiętaj, aby zminimalizować dotykanie skóry i zmienić poszewkę na poduszkę. 

Podczas rollowania wybierajmy składniki rozpuszczalne w wodzie np. elastynę, peptydy, witaminę C, niacynamid. Natomiast po zabiegu najlepiej sprawdzą się składniki rozpuszczalne w tłuszczach np. oleje, skwalan, witamina A.