Czas czytania: 2 minuty

Szpakowate lub siwe włosy dodają mężczyźnie urody – tę opinię podziela wiele osób. Sami panowie często wolą jednak zachować młody wygląd. Nowe farby z serii Power Men pomogą im ukryć srebrne czy białe pasma i podkreślić naturalny odcień włosów, a także brody albo wąsów. Kosmetyki te, podobnie jak rozjaśniacz, umożliwiają jednak również kreatywne zmiany wizerunku.

Intensywny, głęboki kolor włosów kojarzy się z młodością, witalnością, siłą. Dodaje wyrazistości. Może budować pewność siebie w relacjach zarówno towarzyskich, jak i biznesowych. Co warto zaznaczyć, w przypadku mężczyzn chodzi nie tylko o fryzurę – wszystkie te kwestie na równi dotyczą także zarostu, brody czy wąsów. Wiedząc o tym firma Joanna, ekspert w pielęgnacji i koloryzacji włosów, przygotowała kosmetyki koloryzujące przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Dostępne są w trzech kolorach: Black, Dark Brown i Natural Brown.

Z myślą o męskich potrzebach

Panowie rzadko korzystają z koloryzacji włosów w salonach fryzjerskich. Gdy chcą ukryć siwiznę, bardziej komfortowo zwykle czują się we własnej łazience. Dlatego kosmetyki koloryzujące z serii Power Men są wyjątkowo proste w użyciu. Nakłada się je bezpośrednio z buteleczki wyposażonej w wygodny aplikator. Potem wystarczy odczekać kilka lub kilkanaście minut, a następnie spłukać preparat.

Zmiany, które widać… lub nie

Preparaty te pozwolą odzyskać lub podkreślić naturalny odcień albo skorygować kolor włosów – i to w dowolny sposób. Od tego, jak długo kosmetyk będzie działał na włosy, zależy intensywność barwy:

  • po 5 minutach od aplikacji nastąpi ok. 10-procentowe pokrycie siwych włosów, czyli naturalne przyprószenie siwizny,
  • po 10 minutach ok. 50-procentowe pokrycie,
  • po 15 minutach – pokrycie do 100 procent.

Ta cenna właściwość pozwala precyzyjnie regulować efekt działania preparatu, od dyskretnego przez naturalny aż po spektakularny. Można też wykorzystać ją, aby zmiany we własnym wizerunku wprowadzać bardzo stopniowo – w sposób niezauważalny dla otoczenia.

Zadbaj o fryzurę i o zarost

Bezpieczna receptura produktu preparatów Color Cream z serii Power Men nie zawiera amoniaku, PPD (p-Fenylenodiaminy) ani innych składników drażniących. To celowe działanie. Specjalistom z naszego działu badawczego zależało, by preparaty koloryzujące można było bezpiecznie stosować nawet na twarzy – farbując brodę czy wąsy. Wszystko po to, by finalny rezultat był spójny i naturalny.

Ciemniejsze, a może… jaśniejsze?

Farby, które pozwalają odzyskać lub podkreślić naturalny odcień albo skorygować kolor włosów, to jednak nie wszystko. W serii Power Men znalazł się też nowy rozjaśniacz. Umożliwia naprawdę intensywne rozjaśnienie włosów, w tym zdjęcie naturalnego koloru albo farby – nawet do 9 tonów! Co nie mniej ważne, pozostawia mimo dużej siły działania je w doskonałej kondycji, lśniące i miłe w dotyku. Można go stosować zarówno całościowo, jak i selektywnie, wykonując np. balejaż czy pasemka. Do preparatu dołączona jest odżywka Booster, która niweluje żółte tony, aby nadać włosom piękny, świetlisty, chłodny blond.

Źródło: Materiały prasowe