Czas czytania: 2 minuty

Upały zalewają od kilku dni całą Polskę. Jak z nimi walczyć? Jak łączyć przyjemne z pożytecznym? O zdrowotnym działaniu zimna mówiono już w starożytności. Terapia zimnem wzmacnia stawy, łagodzi bóle oraz działa odmładzająco. Na rynku kosmetycznym roi się od różnego rodzaju balsamów wyszczuplających z efektem chłodzenia, w większości przypadków efekt ten zawdzięczamy użytemu w kosmetykach składnikowi o nazwie Mentol. Jest to alkohol o przenikliwym miętowym zapachu, daję efekt świeżości i chłodu. Regularne stosowanie kosmetyków z tym składnikiem powoduje podskórny drenaż i odpływ płynów oraz toksyn z naczyń krwionośnych i limfatycznych. Należy pamiętać ,że używanie balsamów chłodzących przyniesie oczekiwane rezultaty tylko połączone z dietą i aktywnością fizyczną.


ice-1487180-1280x960

Weź chłodny prysznic, według badań idealna temperatura wody powinna wynosić 20-25 stopni C. Prysznic skieruj na nogi , szyje i pachy dzięki temu stracisz dodatkowe  kalorie i przyspieszysz metabolizm. W sezonie letnim polecanie jest także ssanie kostek lodu, organizm , który się przez nie ochładza musi wrócić do temperatury ciała dzięki czemu pobiera dodatkowo energię, tak działa również spożywanie zimnych posiłków i picie chłodnej wody.

Unknown

Nadmiaru kilogramów możemy także pozbyć się nieinwazyjną metodą jaką jest kriolipoza. Zabieg polega na niszczeniu komórek tłuszczowych , za pomocą dwóch głowic. Czas zabiegu to ok. godzina, zabiegi zaleca się wykonywać nie częściej niż co 4-6 tygodni. Polecane są osobom , które mają problem ze skoncentrowaną tkanką tłuszczową w obrębie ramion, brzucha, pośladków, ud i łydek. Pierwsze efekty zauważalne są po 2-3 tygodniach od zabiegu i utrzymują się przez ok. pół roku.