Czas czytania: 2 minuty

Każdy z nas rozpoczynając ćwiczenia popełnia zazwyczaj błędy, które są powielane przez wszystkich. Jeśli trenujesz z profesjonalnym trenerem być może omijasz te błędy szerokim łukiem, natomiast kiedy zaczynasz przygodę z ćwiczeniami na własną rękę sprawdź jakie błędy popełniasz i zaprzestań!

1.Trudne i skomplikowane ćwiczenia na początek!

Powiedzmy sobie szczerze, aby poprawnie wykonywać niektóre  ćwiczenia potrzebna jest wiedza i doświadczenie, które zdobywa się z czasem. Nikt z nas od samego początku, ćwicząc sam w domu, nie jest w stanie wykonywać skomplikowanych figur pokazywanych przez wysportowaną trenerkę/trenera z płyty DVD! Jeśli ćwiczenie wydaje Ci się zbyt trudne nie wykonuj go na siłę! Możesz zrobić sobie tym samym tyko krzywdę! Zazwyczaj trener DVD przedstawia wersję dla początkujących, dlatego jeśli nie czujesz się na siłach wykonywać ćwiczenia, które profesjonalista wykonuje z łatwością nie przejmuj się, to żaden wstyd! Każdy kiedyś zaczynał!

zbyt intensywny tening

2.Zbyt duża intensywność!

Podobne przewinienie jak wyżej jednak, problem bardziej tkwi w tempie wykonywania ćwiczenia. Nie ma sensu na początku naszej drogi o zgrabną sylwetkę narzucać sobie najwyższych obrotów! Owszem czasami podwyższone tempo ćwiczeń jest wskazane ale spokojnie, powinnaś przy tym nie tracić tchu! Nie od razu Rzym zbudowano, nie od razu musisz skakać niczym antylopa !