Chest of a young woman, isolated, white background
Czas czytania: 2 minuty

Kobiece piersi podtrzymywane są przez mięśnie klatki piersiowej i ramion. Zbudowane są w dużej mierze z tkanki łącznej, gruczołów, tkanki tłuszczowej i przewodów mlekowych. Są atrybutem naszej kobiecości, nie możemy zmienić ich kształtu ale jesteśmy w stanie w dużym stopniu wpłynąć na ich jędrność.

Delikatna skóra biustu wymaga starannej pielęgnacji, odpowiednie kosmetyki i regularne masaże pomogą skórze zachować elastyczność, warto także na naszą listę wpisać codzienne ćwiczenia poprawiające wygląd biustu, dzięki nim możemy uzyskać efekt push-up. Wbrew pozorom ćwiczenia, które angażują mięśnie piersiowe nie wpływają na ich zmniejszenie. Zagrożeniem dla naszych piersi jest wysiłek tlenowy np. bieganie w połączeniu z restrykcyjną dietą może powodować spalanie się tkanki tłuszczowej również w okolicach biustu, co wpłynie na rozmiar miseczki.

Aby poprawić wygląd piersi zastosuj poniższe ćwiczenia. Wykonuj je regularnie, po ok. 10 powtórzeń.

Pompki

Jest to idealne ćwiczenie rzeźbiące mięśnie klatki piersiowej. Jeśli nie jesteś od razu w stanie wykonać tradycyjnych pompek, zrób tzw. damskie pompki (zegnij nogi w stanach kolanowych i podpieraj się na dłoniach).

woman making push up exercise in two steps

Podnoszenie rąk z hantami

Weź do ręki dwa kilogramowe hantelki, w przypadku ich braku zastąp je butelkami z wodą. Na “raz” unieś dwie ręce do przodu, na “dwa” odwiedź je na boki.

Woman at the gym doing arms exercises on a machine

Wystarczy cierpliwość i systematyczność a efekty przyjdą same!