Czas czytania: 2 minuty

Rynek kosmetyczny oferuje nam różnego rodzaju szczotki i grzebienie do czesania włosów. Tylko , które wybrać aby nasze włosy nie straciły na swej objętości? Zapraszamy do poniższych porad, z których dowiecie się czym się kierować przy wyborze odpowiedniego produktu do stylizacji włosów.

Dobry grzebień bądź szczotka to podstawa pięknych włosów, skóra głowy wymaga odpowiedniej stymulacji i masażu. Włosie szczotkowe dzielimy na:

Sztuczne

Naturalne

Mieszane

Szczotki z włosiem sztucznym wykonane są z plastiku bądź metalu, łatwo jest je umyć i wysuszyć. Nie elektryzują włosów. Są o wiele tańsze od szczotek naturalnych i również lżejsze. Plastik z , którego wykonane są szczotki jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Metalowe ząbki mogą prowadzić do uszkodzenia struktury włosa. Zalecana dla osób z gęstymi i kręconymi włosami.

Szczotki naturalne wykonane są z włosia dzika i szczeciny. Należy pamiętać aby nie moczyć jej w wodzie, drewno może ulec uszkodzeniu. Szczotka zbiera i gromadzi kurz oraz bakterie. Do jej zalet możemy zaliczyć: piękne domykanie łusek włosa, zapobieganie łamaniu włosów oraz łatwe rozczesywanie. Szczotka świetnie sprawdzi się u osób z delikatnymi i cienkimi włosami.

Szczotki mieszane łączą zalety sztucznych i naturalnych włosi. Ułatwiają rozczesywanie niesfornych i trudnych do ułożenia włosów. Szczotka elektryzuje włosy.

Ostatnimi czasy furorę robi szczotka Tange Teezer. Wykonana z elastycznego tworzywa. Szczotka nie posiada rączki, jej cena waha się w granicach od 30-70 zł. Występuje w dwóch wersjach: klasycznej i kompaktowej. Szczotka idealnie mieści się w dłoni, dzięki jej wyprofilowanym kształtom, bezboleśnie rozczesuje nawet najbardziej splątane włosy. Jej sekret tkwi w giętkich ząbkach, porozstawianych po całej jej powierzchni. Szczotka polecana do wszystkich rodzajów włosów.

Niektóre z nas przyzwyczajone są do stosowania grzebieni. Najlepiej wybrać ten z szeroko rozstawionymi zębami, dzięki czemu z łatwością rozczeszemy nasze włosy. Grzebień polecany jest w przypadku czesania włosów mokrych i wilgotnych, idealnie je rozdziela i zapobiega ich łamaniu.