Czas czytania: 2 minuty

Brzmi jak całkowita abstrakcja? Tyle dobrego do osiągnięcia w zaledwie 10 godzin? Sprawdź i przekonaj się sama jak zmienią  Twoją figurę ćwiczenia skoncentrowane w 100 procentach na mięśniach.

Callanetics to ćwiczenia opracowane przez Callan Pinckney, które pierwotnie służyły do korygowania wad postawy i wzmocnienia mięśni. Dziś ćwiczenia te robią prawdziwą furorę w rzeźbieniu sylwetki oraz poprawy jędrności skóry. Możesz też już zacząć żegnać swój cellulit, który zacznie znikać z dnia na dzień kiedy tylko zaczniesz ćwiczyć Callanetics.

Jak ćwiczyć Callanetics?

Przed treningiem powinnaś rozgrzać swoje ciało. Trening obejmuje ćwiczenia rozciągające i izometryczne. Na początku ćwicz 2-3 razy w tygodniu, później zwiększ ilość treningów do 4-5.Trening callanetics powinien składać się z pięciu etapów następujących po sobie. Najważniejsze podczas ćwiczeń to zachowanie odpowiedniej postawy ciała, zachowanie kolejności wykonywanych ćwiczeń, poprawne oddychanie oraz  wykonywanie odpowiedniej ilości powtórzeń.

Dlaczego Callanetics jest tak genialny?

Ćwiczenia zawarte w tym treningu są całkowicie bezpieczne dla naszych stawów oraz kręgosłupa. Efekty ćwiczeń są widoczne już po kilku godzinach wykonywania tego treningu, niektóre kobiety uważają nawet, że godzina callanetics wpływa na nie tak jak 20 godzin zwykłego aerobiku. Ćwiczenia te skupiają się na mocnym napinaniu mięśni, są intensywne ale podczas wykonywania ich pot nie będzie się lał strużką po twoim ciele.

callanetics

Przykładowe ćwiczenia, które wprowadzą Cię w świat Callanetics

  1. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy całościowo niech przylegają do podłogi. Unieś barki i wyprostowane ręce przed siebie, włóż dłonie między uda i napnij mocno mięśnie brzucha. Odcinek lędźwiowy powinien być przyklejony do podłogi . Wytrzymaj w tej pozycji 100 sekund.
  2. Leżąc na plecach podnieś jedną nogę do góry, ręce trzymaj wzdłuż ciała nad ziemią. Unieś barki, pamiętaj aby odcinek lędźwiowy przylegał do podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji  100 sekund a następnie zmień nogę.
  3. Ćwiczenie podobne do 2, unosimy jednak do góry dwie nogi zgięte w kolanach. Barki odrywamy od podłogi, mocno napinamy mięśnie brzucha. Wytrzymaj 100 sekund w tej pozycji.
  4. Ćwiczenie na biodra i uda. Uklęknij, usiądź na swoich piętach. Podnieś pośladki tak aby tworzyły kąt 45 0 ze stopami, napnij mocno uda, kręć powoli kółka biodrami najpierw w prawą stronę a następnie w lewo. Staraj się mocno napinać pośladki i wypychać miednicę do przodu powtórz 50 razy.
  5. Ćwiczenia na piękne ramiona. Stań prosto ręce wzdłuż ciała, unieś ręce po bokach tak aby tworzyły z ciałem kąt 900 , skieruj wewnętrzną stronę dłoni ku górze i przenieś ręce za siebie wykonując pulsacyjne ruchy tak jakbyś chciała złączyć ręce. Wykonaj 100 powtórzeń.

Chcesz mieć ciało smukłe i jędrne jak baletnica? Ćwicz Callanetics!