Czas czytania: 2 minuty

1.Lekka pielęgnacja

Odpowiedni szampon oraz odżywka mogą dodać naszym włosom objętości, sięgaj po kosmetyki z małą ilością silikonów. Najlepiej w przypadku włosów płaskich i bez życia sprawdza się naturalna pielęgnacja, jeśli Twoje włosy lubią zioła i naturalne wyciągi z roślin z pewnością osiągniesz wymarzoną objętość włosów.

2.Wałki rzepowe na objętość włosów

Stosowane przez nasze babcie tradycyjne wałki na rzepy to świetny sposób na włosy pełne objętości również w dzisiejszych czasach. Wystarczy, że jeszcze wilgotne włosy nakręcisz na wałki. Sprawi to, że włosy ładnie odbiją się od nasady a fryzura zyska lekkie fale.

3.Suszenie włosów

Sposób suszenia ma duży wpływ na objętość naszych włosów, jeśli chcesz ją zwiększyć susz włosy z głową skierowaną w dół lub w trakcie suszenia nawijaj włosy na dużą okrągłą lub płaską szczotkę. Włosy odbiją się od nasady i zyskają objętość.

4.Stosowanie ziołowych wcierek

Odpowiednia pielęgnacja skalpu również może przynieść zaskakujące rezultaty. Wybieraj wcierki, które zawierają w składzie naturalne zioła, zrezygnuj z tych zawierających alkohol, ponieważ może zbytnio przesuszać skórę głowy. U niektórych osób wcierki mogą dodatkowo obciążać włosy u nasady zastosowane w ciągu dnia, dlatego w takim wypadku stosuj je na 2-3 godziny przed myciem włosów. Dodatkowym plusem ze stosowania wcierek na skórę głowy może być wzrost nowych włosków tzw. „baby hair” , które dodadzą objętości Twoim włosom w naturalny sposób!

5.Odpowiednia fryzura

Cienkie, płaskie włosy bez objętości potrzebują odpowiedniego cięcia. Podczas wizyty u fryzjera poproś o dobranie odpowiedniej fryzury, która sprawi, że włosów będzie się wydawać więcej. Naturalne złudzenie większej ilości włosów na głowie da włosom właściwe ich wycieniowanie i stopniowanie oraz jaśniejsze refleksy i pasemka.