Czas czytania: 2 minuty

Mycie twarzy to z pozoru bardzo prosta czynność i niezwykle ważna w procesie oczyszczania naszej skóry. Czasami jednak popełniamy błędy z których nie do końca zdajemy sobie sprawę a które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry. Jeśli chcesz mieć piękną i nieskazitelną skórę sprawdź najczęstsze błędy popełniane podczas mycia twarzy i zaprzestań ich popełniać!

BŁĄD 1 Niedokładnie zmywasz kosmetyku z twarzy

Myślisz, że wystarczy kilka razu chlusnąć wodą twarz i już nie ma śladu po kosmetyku? Otóż nie! Aby całkowicie zmyć kosmetyk z twarzy udowodniono, że powinnyśmy opłukać wodą twarz minimum 10 razy. Na korzyść tej metody z pewnością przemawia fakt, że jest ona praktykowana przez Azjatki, które jak wiadomo do przykładają ogromną wagę do właściwego oczyszczania i pielęgnacji cery.

BŁĄD 2 Myjesz twarz  gorącą wodą

Zapewne nie przywiązujesz zbytniej uwagi jaką temperaturę ma woda, którą myjesz twarz. Ma jednak to duże znaczenie dla naszej skóry, mycie twarzy w gorącej wodzie może bowiem wzmagać wydzielanie sebum lub pękanie naczynek. Może również nadmiernie wysuszać skórę i prowadzić do jej łuszczenia się.

BŁĄD 3 Wycierasz twarz zwykłym ręcznikiem

Czy wiesz, że na zwykłym ręczniku, który służy również Ci do wycierania rąk może znajdować się ogromna ilość chorobotwórczych bakterii? Nie narażaj swojej skóry na takie zanieczyszczenia i sięgaj po jednorazowe ręczniczki papierowe. Nie pocieraj nimi także mocno skóry ale delikatnie osuszaj twarz przyciskając lekko i zbierając nadmiar wody.

BŁĄD 4 Zbyt często lub za rzadko używasz peelingu

Zarówno przesada w jedną jak i w drugą stronę nie działa korzystnie na Twoją skórę. Peeling powinnaś wykonywać 1-2 razy w tygodniu w zależności od rodzaju Twojej cery, Pamiętaj, że mając problemy z trądzikiem nie powinnaś używać peelingów mechanicznych. Sięgaj wtedy po peelingi enzymatyczne, które działają łagodnej na naszą skórę ale nie powodują rozdrapywania wyprysków i roznoszenia bakterii na całą twarz.

BŁĄD 5 Używasz jednego kosmetyku cały rok

Cała pielęgnacja naszej twarz powinna być odpowiednio dobrana do pory roku oraz temperatury panującej na dworze. W zimie stosuj żele lub panki bez dodatku silnych detergentów w składzie np. SLS lub SLES powodują one nadmierne wysuszenie skóry zwłaszcza w połączeniu z niską temperaturą  za oknem. Latem możesz sięgać po silniejsze kosmetyki do oczyszczania twarzy jednak tylko wtedy , gdy borykasz się ze skórą tłustą lub mieszaną.