Czas czytania: < 1 minute

Ból zatok to najbardziej nieprzyjemny i alarmujący objaw infekcji zatok. Już od samego początku zacznij działać, zastosuj nasze rady -skuteczne, tanie i proste!

Inhalacje

Ułatwią swobodne oddychanie. Dodatkowo zmniejszą ból głowy, ponieważ mają właściwości bakteriobójcze. By wzmocnić leczniczy efekt, dodaj  ziół np. szałwii, eukaliptusa bądź tymianku. Zalej zioła gorącą wodą, pochyl się nad miseczką i przykryj głowę ręcznikiem. Wdychaj głęboko parę wodną przez ok. 5 min do momentu gdy woda ostygnie. Inhalacje powtarzaj dwa razy dziennie.

Płukanie zatok

Taki zabieg pozwoli na dokładne oczyszczenie zatok z wydzieliny, która zawiera mnóstwo bakterii. Rozpuść łyżeczkę soli w litrze wody i przelej do np. bidonu. Woda powinna być letnia, oddychając przez usta wpuść pod ciśnieniem roztwór do jednej dziurki a następnie do drugiej.

Okłady

Dzięki nim proces oczyszczania zatok przebiegnie sprawniej. Kup w aptece sól jodowo-bromową i podgrzej ją w piekarniku bądź naczyniu, następnie zawiń ją w ściereczkę i przyłóż do czoła. Zawarte w soli cząstki jodu przyspieszą proces oczyszczania nosa.