Czas czytania: < 1 minute

Schorzenie to dotyka w większości przypadków dzieci, ale cierpią też na nie dorośli. Do jego głównych objawów należą: świąd, wypryski, zaczerwienienia, ranki. Według statystyk na Atopowe Zapalenie Skóry cierpi ok.20 – 30 % dzieci oraz 5 % dorosłych. Chorobę rozpoznaje się na podstawie wywiadu oraz objawów. Zalecane jest także badanie krwi oraz testy alergiczne.

AZS można się zarazić – MIT

Schorzenie nie jest chorobą zakaźną, można bezpiecznie przebywać z osobami dotkniętymi tą dolegliwością.

AZS nie jest chorobą dziedziczną – MIT

Oczywiście Atopowe Zapalenie Skóry możemy odziedziczyć po rodzicach, ryzyko wystąpienia schorzenia u dzieci wynosi 80%. Na rozwój i przebieg choroby mają wpływ czynniki alergiczne oraz odpowiednia dieta i tryb życia.

AZS można wyleczyć tylko sterydami – MIT

Dzięki nowej technologii, schorzenie możemy leczyć inhibitorami kalcyneuryny. Kuracje musi nadzorować dermatolog bądź alergolog. W przypadku ograniczenia świądu pomocne są leki antyhistaminowe.

U wszystkich chorych AZS wywołuje te same objawy – MIT

Objawy u wszystkich cierpiących na to schorzenie są różne, ciężko przewidzieć kiedy dojdzie do podrażnienia. Najczęściej pod wpływem świądu tworzą się sączące rany, zmiany widoczne są najczęściej pod kolanami oraz w zgięciach łokcia. U dzieci występują podrażnienia najczęściej w obrębie policzków u dorosłych na szyi oraz karku.

Walcz i odpowiednio pielęgnuj skórę z AZS

Unikaj!

  • pomieszczeń klimatyzowanych
  • zakurzonych i brudnych miejsc
  • długich kąpieli
  • nadmiernego słońca
  • wzmożonego wysiłku
  • sytuacji stresowych oraz alergenów