Czas czytania: < 1 minute

Bez depilacji ciała nie wyobrażamy sobie życia. Golenie się maszynką ma wiele wad, włoski odrastają już po paru dniach, skóra jest podrażniona, sucha i zaczerwieniona. Mamy na to sposób! Domowy wosk do depilacji ciała to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Dodatkowo jest bardzo tania, wystarczą domowe składniki. Depilacja woskiem usuwa włoski z cebulkami, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skórą nawet do 4 tygodni. 

Jak zrobić wosk do depilacji w domu?

Pasta cukrowa jest całkowicie bezpieczna, sprawdzi się także przy naczynkach i wrażliwej skórze (zrobiona z naturalnych składników). Domowy wosk do depilacji jest odpowiedni do wszystkich partii ciała. Możemy go używać zarówno na ciepło jak i na zimno. 

Potrzebne składniki:

  • szklanka cukru,
  • 2 łyżki soku z cytryny,
  • 3 łyżki wody,
  • kropla wybranego olejku eterycznego

Wszystkie składniki (oprócz olejku) podgrzewamy na małym ogniu jednocześnie mieszając do powstania jednolitej masy. Wosk powinien mieć złoto-brązowawy odcień. Odstawiamy do ostygnięcia i dodajemy olejek. 

Domowy wosk do depilacji ciała – jak używać?

Przed użyciem wosku trzeba dokładnie oczyścić depilowany obszar skóry, nie może znajdować się na nim np. balsam. Skóra musi być sucha, włoski najlepiej, aby miały ok. 3 mm. Metoda na ciepło polega na nałożeniu ciepłego wosku na skórę, najlepiej wcześniej przygotowaną szpatułką. Pamiętajmy, aby wosk nakładany był zawsze w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa. Następnie po ok. minucie zrywamy wosk energicznym ruchem. Możemy pomóc sobie na ciepły wosk nakładając kawałek materiału. 

Metody na zimno używa się w bardzo podobny sposób. Wystygnięty wosk do depilacji, ugniataj w dłoniach przez parę minut, następnie rozciągnij na wybranym obszarze i energicznie oderwij. 

Resztki wosku bardzo łatwo usunąć za pomocą ciepłej wody. Parę dni przed depilacją pamiętaj, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, mocnych kwasów i peelingów.