Czas czytania: 2 minuty

Wszystkie wiemy, że aby nasze ciało zyskało na jędrności musimy ruszyć tyłeczki z kanapy i zacząć się regularnie ruszać. Niestety zdarza się czasami, że ruch jest niewystarczający, ponieważ nasza skóra, aby była jędrna, gładka i sprężysta potrzebuje także regularnej pielęgnacji. Jak wspomóc walkę o ciało bez cellulitu i poprawić jędrność skóry w domowym zaciszu? Poznaj naszych 5 skutecznych metod!

1.Chłodny prysznic lub kąpiel

Chłodna kąpiel to taka, której temperatura nie przekracza 25 st. C, doskonale orzeźwia i wzmacnia nasze ciało. Poprawia krążenie i wspomaga przepływ limfy a także usuwanie nagromadzonej wody w organizmie. Napina naszą skórę dodając jej jędrności oraz elastyczności.

2.Masaż

Wykonany za pomocą peelingu, drewnianej szczotki z wypustkami, szorstkiej rękawicy, dłoni lub szczotką na sucho świetnie złuszczy martwy naskórek ułatwiając wniknięcie składników odżywczych z zastosowanego później kremu/balsamu lub olejku. Poprawi krążenie i ukrwienie naszego ciała oraz wspomoże usuwanie wody oraz substancji toksycznych z naszych komórek.

3.Body wrapping

Najlepsze efekty zabieg ten przyniesie po wcześniejszym wykonaniu peelingu lub masażu przy pomocy szczotki. Nakładamy na ciało maskę (brzuch, uda, pośladki a także piersi) Owijamy się folią i trzymamy 30 min. Body wrapping to wspaniały sposób na ujędrnienie, dotlenienie, odżywienie oraz oczyszczenie naszej skóry. Folia sprawia, że nasze pory zaczynają się otwierać co ułatwia wniknięcie składników odżywczych z maski w głąb skóry.