Czas czytania: 2 minuty

Każda kobieta wkraczająca w wiek 20+ powinna zainteresować się podstawową pielęgnacją swojej skóry oraz włosów. W tym wieku potrzeby skóry są inne niż u nastolatki czy dorosłych kobiet. Przedstawiamy najczęstsze problemy związane z pielęgnacją, które dotyczą zwłaszcza kobiet młodych oraz sposoby na ich rozwiązanie!

Problem:  cienie pod oczami

Rozwiązanie: Jeśli znów zdarzyło Ci się zarwać noc i imprezować do białego rana z pewnością zaraz po przebudzeniu Twoje oczy będą podkrążone. Zrób sobie zimny okład, przyłóż zmrożoną łyżkę odwróconą stroną do okolicy pod oczami. Następnie przyłóż do oczu torebki czarnej herbaty ekspresowej na kilka minut. Na zasinienia pod oczami świetnie działa również żel ze świetlikiem.

Problem : nawilżenie vs wypryski

Rozwiązanie: Często u młodych kobiet występuje jeszcze trądzik oraz różnego rodzaju niedoskonałości jak zatkane pory, czyli zaskórniki. Osoby z cerą problematyczną nadmiernie wysuszają skórę specyfikami przeciwtrądzikowymi pomijając ważną kwestię jaką jest nawilżanie. Każda skóra potrzebuje kremu niezależnie od jej rodzaju, należy jednak dobrać odpowiedni kosmetyk. Pamiętaj, że Twój krem, jeśli borykasz się z wypryskami nie powinien zawierać parafiny w składzie ani jej pochodnych, kremy o całkowicie naturalnych składach również mogą powodować pogarszanie się stanu Twojej cery. Najlepiej kup w aptece specjalistyczny krem nawilżający, który składowo będzie odpowiedni dla osób z trądzikiem ale będzie zapewniał również wystarczające nawilżenie Twojej cery.