Czas czytania: < 1 minute

Masz problemy z układem krążenia? Twoje serce daje się we znaki? Chcesz obniżyć poziom złego cholesterolu? Najlepsze będą naturalne napary i nalewki, które wzmocnią Twoje serce.

Konwalia majowa

Jest to lecznicza roślina występująca głównie w lasach. Konwalia zawiera glikozydy (najwięcej jest ich w kwiatach), które bezpośrednio działają na mięsień sercowy. Glikozydy konwalii praktycznie nie wiążą się z białkami osocza i szybko ulegają wydaleniu z organizmu, są bezpieczne nie gromadzą się w organizmie. Konwalia wzmaga siłę skurczu nie zwalniając przy tym akcji serca. Ziele to należy przyjmować w standaryzowanych preparatach np. kroplach nasercowych.

Głóg dwuszyjkowy

To ziele zawiera w sobie flawonoidy, które działają rozkurczowo na mięśnie gładkie naczyń wińcowatych, zwiększając przy tym przepływ krwi. W głogu znajdziemy także procyjanidy, które powodują łagodne obniżenie ciśnienia. Głóg spożywa się w postaci naparu bądź nalewki spirytusowej, która zalecana jest przy nerwicach i bezsenności.

mistletoe-berries-16395_1280

Serdecznik pospolity

Polecany głównie kobietom w okresie menopauzy. Ma działanie uspokajające, przeciwskurczowe, ściągające.Świetnie reguluje pracę serca, łagodzi kołatania i arytmię, pomaga przy nadciśnieniu, może być także pomocny przy przy bólach brzucha (zmniejsza skurcze jelit). Znajdziesz go w preparatach złożonych np. Cardio Farm.

Jemioła pospolita

Wyciąg z pędów i liści stosuje się pomocniczo w leczeniu choroby nadciśnieniowej. Zioło obniża ciśnienie krwi i działa przeciwmiażdżycowo. Młode szczyty pędów zawierają flawonoidy i fenolokwasy. Świeża jemioła może być toksyczna stosuj tylko gotowe preparaty z jej wyciągiem np. Cravisol.