Czas czytania: 2 minuty

Nowy Rok napawa nas optymizmem i chęcią zmian. Sprawdź jakie zmiany w swoim życiu wprowadzić, aby poczuć się lepiej we własnej skórze !

1.Odżywiaj się zdrowo

To postanowienie zawsze sprawi, że będziemy czuć się lepiej i wyglądać lepiej. Nasza skóra dzięki dużej zawartości składników odżywczych w diecie stanie się bardziej nawilżona i gładka. Zmiany trądzikowe oraz wypryski zaczną mniej nas dręczyć a cera nabierze blasku i zdrowego wyglądu. Odpowiednie nawodnienie organizmu również ma wpływ na wygląd naszej skóry, kiedy nie pijemy wystarczającej ilości wody skóra staje się szorstka i zaczyna się łuszczyć.

2.Rób delikatniejszy makijaż

Jeśli jesteś zwolenniczką ostrego wyrazistego makijażu to postanowienie z pewnością przyniesie korzyść dla Twojej skóry. Pod grubą warstwą bazy pod podkład, pudru oraz podkładu Twoja skóra nie może swobodnie oddychać. Pory zatykają się tworząc nieestetyczne zaskórniaki oraz wypryski. Na co dzień rób delikatniejszy makijaż, przykładaj większą wagę do precyzji jego wykonania oraz sprawdzaj składniki kosmetyków kolorowych, aby nie zawierały substancji szkodzących Twojej skórze.

3.Wysypiaj się

Kiedy śpisz Twój organizm najlepiej regeneruje się, skóra zaczyna się oczyszczać. Z pewnością nie raz zauważyłaś związek między nieprzespaną nocą a poszarzała i zmęczoną skórą. Dorosły człowiek powinien spać minimum 7-8 godzin.  Kiedy jesteś niewyspana Twój organizm jest również bardziej podatny na stres a jak wiadomo ten również nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie i wygląd.

4.Regularnie ćwicz

Trenując regularnie nie tylko wzmocnisz swoje ciało oraz je wysmuklisz i nadasz odpowiednich kształtów. Podczas ćwiczeń kiedy się pocisz nasza skóra również się oczyszcza. Pamiętaj tylko o kilku podstawowych zasadach jak przygotowywać skórę do treningu oraz jak pielęgnować ją po ćwiczeniach. Nasze porady znajdziesz w artykule…

5.Odpowiednio pielęgnuj swoją skórę

Czy nie uważasz, że w czasach kiedy mamy tak łatwy dostęp do różnego rodzaju poradników i specjalistów nie znajomość typu i potrzeb swojej skóry to wstyd? Stosując nieodpowiednie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne niedostosowane do rodzaju Twojej cery niszczysz ją na własne życzenie.  W tym roku koniecznie poznaj swój typ skóry i pielęgnuj ją zgodnie z jej potrzebami a odpłaci Ci się pięknym wyglądem na długie lata.