Czas czytania: 2 minuty

Nadmierna potliwość uprzykrza Ci życie? Szukasz dobrego antyperspirantu męskiego, który pomoże Ci w walce z nieprzyjemnym zapachem i uczuciem dyskomfortu? Wśród dezodorantów dla mężczyzn najwyższe pozycje w rankingu antyperspirantów męskich zajmują te, które doskonale chronią przed potem zarówno w ciągu dnia jak i podczas stresu oraz ekstremalnego wysiłku. Jaki powinien być najlepszy antyperspirant męski? Który zapewni przyjemny zapach i ochronę przez cały dzień? Sprawdźmy czym należy się kierować przy jego wyborze, aby w pełni zapanować nad nadmierną potliwością.

Najbardziej polecane kosmetyki dla mężczyzn przedstawia ranking antyperspirantów męskich, od którego powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania. To jaki dezodorant męski będzie najlepszy zależy od stopnia potliwości oraz od osobistych preferencji, (także zapachowych) każdego mężczyzny.

Najlepsze antyperspiranty – pozbądź się nieprzyjemnego zapachu!

Polski rynek kosmetyczny zalewany jest ogromną ilością antyperspirantów męskich, więc nic dziwnego, że tak trudno jest wybrać ten, który będzie najlepiej kontrolował wydzielanie potu i neutralizował nieprzyjemny zapach. Znając specyfikę oraz stopień swojego pocenia każdy mężczyzna może wybrać antypersirant męski który będzie dla niego idealny. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na:

  • skład konkretnego antyperspirantu, czyli na to jakie składniki pielęgnujące występują w jego formule,

  • które składniki aktywne gwarantują uczucie suchości przez cały dzień 

  • jaki zapach będzie nam towarzyszył po jego użyciu

Każdy mężczyzna powinien zdawać sobie sprawę z tego, że od tego jaki dezodorant męski wybierze, taką będzie miał zapewnioną ochronę. W tym miejscu należy podkreślić, że dezodoranty męskie nie zapewniają takiej ochrony jak antyperspiranty, gdyż wyłącznie maskują przykry zapach nie neutralizując go. Dezodorant męski zwykle w swoim składzie zawiera bardzo mocne substancje perfumujące, które nie gwarantują optymalnej ochrony przed potem.

Wydzielanie potu pod kontrolą – antyperspirant męski do zadań specjalnych

Nawet najlepszy dezodorant dla mężczyzn nie zapewni takiej ochrony przeciw poceniu jak najlepsze antyperspiranty zmniejszające wydzielanie potu nawet do 72 godzin. W czym tkwi sekret ich skuteczności? Oczywiście w składzie! Występujące w formule antyperspirantu związki glinu skutecznie zwężają kanaliki potowe, pozostawiając skórę suchą, świeżą i pozbawioną nieprzyjemnego zapachu. Po umyciu skóry kanaliki potowe ulegają odblokowaniu.