Czas czytania: < 1 minute

Skuteczne tak jak apteczne leki, a znacznie tańsze i zdrowsze. Większość z nich mamy zawsze w swojej kuchni. Naturalne antybiotyki skutecznie niszczą bakterie, grzyby i pierwotniaki, w odróżnieniu od ich aptecznych zamienników nie uodparniają szczepów bakterii.

Czosnek

Lider w walce z przeziębieniem, zawiera allicyne, która należy do substancji o działaniu bakteriobójczym. Warto podkreślić, że należy spożywać zgnieciony bądź pokrojony ząbek czosnku bądź cebuli wtedy bowiem dopiero wydziela się ta substancja. Czosnek stosowany był już za czasów naszych babć jako środek zwalczający liczne infekcje i choroby. Zawiera także cenne fitoncydy.

Miód

Bogaty jest w nadtlenek wodoru, lizozymy, inhibine i apidycyne, które skutecznie pobudzają układ odpornościowy i działają przeciwzapalnie. Należy pamiętać, że najlepiej spożywać miód w temperaturze pokojowej, nie należy go podgrzewać i dodawać do gorącej herbaty, gdyż traci on swoje właściwości. Najwięcej inhibiny zawiera miód grykowy i lipowy.

Chrzan

Ta roślina lecznicza zawiera szereg przeciwutleniaczy, witamin i enzymów. To naturalny antybiotyk na chore zatoki, katar, niestrawność, a także na bóle kręgosłupa i reumatyczne. Odznacza się właściwościami bakteriobójczymi i wirusobójczymi.

Imbir

Podobnie jak czosnek i cebula wspomaga pracę układu pokarmowego, zwalcza przeziębienie i infekcje bakteryjne. Najwięcej cennych właściwości posiada tylko świeży imbir. Warto dodać go do gorącej herbaty, świetnie rozgrzewa i nadaje świeży i aromatyczny posmak. Poprawia krążenie, polecany szczególnie osobom z problemem zimnych stóp i rąk.