Czas czytania: 2 minuty

W dzisiejszych czasach moda oraz odpowiednie doboru fryzury są bardzo ważnymi elementami w codziennym życiu. Nie tylko chcemy wyglądać modnie, ale również funkcjonalnie, zwłaszcza w okresach wysokich temperatur. Dlatego warto zastanowić się, jak wybrać odpowiednią fryzurę, która pozwoli nam wyglądać stylowo, jednocześnie zapewniając komfort w upalne dni.

Jaka fryzura w upalne dni? 

Jedną z najbardziej popularnych i praktycznych fryzur na upały jest kucyk. Jest to fryzura, która znana jest od lat i nadal cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją prostotę i wygodę. Aby związać włosy w kucyk, wystarczy zebrać je do góry i związać gumką. Możemy także wybrać bardziej elegancką wersję kucyka, dodając do niego pasujący do naszej stylizacji kawałek materiału lub ozdobę.

Inną popularną fryzurą na upały jest warkocz. Warkocze są dużo bardziej złożone niż kucyki, ale dają możliwość stworzenia niezwykle efektownych i oryginalnych fryzur. Możemy związać włosy w jedno lub kilka warkoczy, dodając do nich perły, kwiaty lub kokardki, dzięki czemu nasza fryzura będzie wyglądała jeszcze bardziej efektownie.

W okresie letnim warto postawić na lekkość i naturalność. Beach waves, czyli delikatne fale na końcach włosów, są idealnym rozwiązaniem, pozwalającym uzyskać modny i świeży look. Można również zdecydować się na lekkie upięcie włosów, na przykład w kok czy kucyk, co dodatkowo pozwoli schłodzić ciało oraz nadać uroku naszej stylizacji.

Nie można również zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji włosów w okresie letnim. Wysokie temperatury, słońce oraz wilgoć mogą sprawić, że nasze włosy będą łamliwe i pozbawione blasku. Dlatego warto regularnie nawilżać je odpowiednimi odżywkami oraz serum, które sprawią, że będą zdrowe i pełne życia.

Warkocz na upalne dni

Warkocz to jedno z najbardziej popularnych i uniwersalnych fryzur, który doskonale nadaje się na lato. Jest nie tylko praktyczny, ale także bardzo efektowny i sprawia, że wyglądamy modnie i stylowo. W ciągu ostatnich lat warkocz zyskał ogromną popularność wśród gwiazd, blogerek modowych i zwykłych dziewczyn na całym świecie. Coraz częściej możemy zobaczyć różne wersje warkoczy na wybiegach mody oraz na ulicach miast.

Warkocz może być noszony na wiele różnych sposobów, co sprawia, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Możemy zdecydować się na klasyczny warkocz francuski, holenderski, dobierany, a także na bardziej nowoczesne wersje, takie jak warkocz rybi ogon czy warkocz koronkowy. Możemy również połączyć kilka rodzajów warkoczy, aby stworzyć unikatową fryzurę.

Warkocz idealnie sprawdza się szczególnie latem, kiedy chcemy schować włosy z twarzy i szyi, chroniąc je przed słońcem i upałem. Jest także doskonały na plażę, gdzie sprawia, że wyglądamy stylowo i zarazem jesteśmy praktyczne. Ponadto można zdecydować się na warkocz nawet na elegancką kolację czy imprezę, dzięki czemu dodamy sobie uroku i wyjątkowego charakteru.