Czas czytania: < 1 minute

Lubisz buty na obcasie, ale zazwyczaj nie wytrzymujesz w nich dłużej niż 2-3 godziny?  Sprawdź nasze porady jak kupować oraz nosić szpiki, aby były wygodne i abyś mogła spędzić w nich całą noc!

  1. Zawsze przymierzaj buty ! Możesz w nich nawet trochę pochodzić po sklepie, aby zobaczyć jak Twoja stopa zachowuje się w danym obuwiu. Jeśli już po kilku minutach odczuwasz dyskomfort w ich noszeniu nie kupuj ich! Wygodne buty na wysokim obcasie powinny mieć dodatkową platformę z przodu, aby trochę zmniejszyć spadek stopy i nacisk na palce. Dodatkowo kupuj szpilki w których Twoja stopa może swobodnie się ruszać i nie jest za bardzo usztywniona. Idealne szpilki powinny być również dobrze wyprofilowane, co to znaczy? To znaczy, że ciężar Twojego ciała powinien być możliwie równomiernie rozłożony na całą stopę a obcas buta powinien znajdować się tuż pod piętą. W tym wypadku zakup butów przez Internet jest niestety z góry skreślony, ze względu na brak możliwości przymierzenia obuwia.
  2. Rozciągnij buty przed ważnym wyjściem spacerując w nich trochę po domu. Buty będą miały wtedy czas na dopasowanie się do Twojej stopy a ewentualnym otarciom będziesz mogła zapobiegać zaklejając plastrem narażone na nie miejsce.
  3. Odpowiednie wkładki do butów mogą zmniejszyć nacisk na palce oraz ograniczyć przesuwanie się stopy do przodu. Sprawdź wkładki np. żelowe lub ze specjalnych pianek.
  4. Naucz się prawidłowo chodzić w szpilkach. Tylko odpowiednie stawianie stopy sprawi, że nasze nogi staną się pięknie wydłużone i kształtne a przy tym nie będziesz się męczyła stawiając każdy krok. Możesz poćwiczyć w domu wchodząc po schodach lub stawiając kroki przed lustrem.
  5. Nie ściągaj butów w trakcie imprezy! Może to spowodować, że stopy spuchną a szpilki będą jeszcze bardziej niewygodne. Rób sobie przerwy między tańcami, usiądź na chwilę i pokręć delikatnie stopami, aby trochę odpoczęły.