Czas czytania: < 1 minute

Przyczyny bólu gardła mogą być różne, towarzyszy mu przeziębienie, angina, czy zapalenie krtani. Każdego z nas może dopaść nagle, idziemy spać zdrowi budzimy się z kłuciem i drapaniem w gardle. Poznajmy sposoby, by zwalczyć tą nieprzyjemną dolegliwość.

  • Wystrzegaj się przebywania w zadymionych i przegrzanych pomieszczeniach.
  • Płukaj gardło naparem z szałwii. Te zioła znajdziesz w aptece oraz sklepie zielarskim. Napar nie może być zbyt gorący. Szałwia jest lekiem przeciwzapalnym i odkażającym, dzięki czemu pomoże rozprawić się nam z bólem gardła. Łyżeczkę szałwii zalej wrzątkiem i zaparzaj przez 20 min. Gardło należy płukać trzy razy dziennie.
  • Zrób syrop z cebuli, który skutecznie i szybko zwalczy dolegliwości. Zetrzyj jedną dużą cebulę na tarce, po czym odciśnij dokładnie sok, do soku można dodać cytrynę bądź miód. Polecane stosowanie to, 2 łyżeczki 3 razy na dobę.

Sore throat of a women. Touching the neck.

  • Pij dużo wody oraz płynów bogatych w witaminę C. Polecana jest herbata z cytryną oraz wszelkie napary z bzu, lipy oraz rumianku. Mają one właściwości łagodzące oraz antybakteryjne.
  • Dbajmy, aby w pomieszczeniu, którym przebywamy, było wilgotne powietrze, gdy nie mamy w posiadaniu nawilżacza powietrza nakryjmy kaloryfer mokrym ręcznikiem. Dzięki temu unikniemy wysychaniu gardła.
  • Stosuj tabletki na gardło, jest ich szereg do wyboru. Nawilżają i oczyszczają gardło, zmniejszając stan zapalny i łagodzą dokuczający nam ból.

Powyższe metody pomogą nam w walce z bólem, dbaj o swoje gardło i unikaj jego zapalenia.